"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Uus erakliinik Novel Clinic avab novembris Tallinnas suure meditsiinikeskuse, kuhu tuleb muuhulgas kaks tipptasemel operatsioonisaali ja kümme privaatpalatit (1)
08. juuni 2022
Foto Mats Õun

Eesti meditsiiniturule siseneb uus erakliinik Novel Clinic, kes avab novembris Tallinnas, Pärnu mnt 113 kerkivas moodsas hoones suure meditsiinikeskuse.

Novel Clinic toob 8-le korrusele kokku kogu tervishoiuteenuste pika ahela – kaasaegse diagnostikakeskuse koos verelaboriga, vaimse tervise keskuse, unediagnostika öiste täisune uuringutega, ambulatoorse eriarstiabi, hambaravi, kirurgia ja rehabilitatsiooni.

Valmimas on kaks tipptasemel operatsioonisaali, kümme privaatpalatit ja üks intensiivravi võimekusega palat, et olla abiks ka kirurgilist korrigeerimist vajavate probleemide lahendamisel. Selles vallas pakub kliinik peamiselt kõrva-nina-kurguhaiguste ning näo-lõualuude kirurgilist ravi, sealhulgas kilp- ja süljenäärme operatsioone, nahaaluskoe kasvajate eemaldamist ja norskamise kirurgiat. 

„Kui täna tegeleb meditsiin tagajärgedega, siis meie saame tulla siin riikliku meditsiini ja haiglate kõrvale, et toetada inimese tervena püsimist,“ ütles Novel Clinicu tegevjuht Kadi Saks. Novel Clinicu eesmärk on vähendada klientide ennetatavaid haigusi aastaks 2027 poole võrra. Kliiniku tegevjuhi sõnul teevad nad oma klientidele hea tervise hoidmise mugavamaks, sest Novel Clinicus saab inimene meditsiiniteenuseid ühest ja samast kohast. Lisaks koonduvad eri valdkondade arstid, õed ja spetsialistid üheks meeskonnaks ja teevad koostööd patsientide personaalseks nõustamiseks ja raviks.

Novel Clinicu ülemarst Lauri Käisi sõnul on kliiniku soovaidata inimestel hoida oma tervist ja head und. „Tõsiste terviseprobleemide ennetamiseks teeme klientidele kaasaegsete meditsiiniseadmetega põhjalikku diagnostika ja koostame selle põhjal koos meeskonnaga raviplaani, mis on patsiendi tervenemise kava elluviimise aluseks. Seega, me ei jäta inimest oma tervisemurega üksi,“ selgitab Käis. Lisades, et ennetus ja varajane diagnoosimine on alati odavam, kui tagajärgedega tegelemine.

Käisi sõnul käib praegu meeskonna komplekteerimine, et novembrist startida. Uues kliinikus hakkab tööle ligi 100 arsti ja õde, kellele luuakse kõik võimalused areneda oma valdkonna tipptegijaks. Töötajatele pakutakse teaduspõhist koostööd ülikoolidega sh võimalust ennast täiendada Stanfordi, Chicago, Yale’i ülikooli kliinikutes ja tuua seeläbi uusi teadmisi Eestisse. Arstide käsutusse antakse kõige kaasaegsemad diagnostikaseadmed ning meditsiini uusimad tehnoloogialahendused.

Novel Clinicu ambitsioon on pakkuda oma teadmisi ja oskusi Eestis laiemalt, teha koostööd Tartu Ülikooliga ning laieneda rahvusvahelistele turgudele. Lähiajal plaanitakse avada kliinik  Rootsis ja pikemas perspektiivis ka teistes Balti riikides. Tallinnas avatava kliiniku investeeringu kogumaht on ligi 10 miljonit eurot.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kett
11. juuni 2022 21:14
Kese patsienti korvab.Haigekassa osaliselt? Või kaa kindlustus firmad? Kas teete nendega koostööd näiteks Ergo.If?