"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Kitarrifestival toob pealinna tuntud muusikuid üle maailma, Toompea muusikasalongis kõlab ka trubaduuride laul (0)
10. juuni 2022
Foto Ilja Matusihis

Tuntud kitarristid toovad Mustpeade majja, teletorni ja Kadrioru lossi jazzi, klassika, fingerstyle’i ja folgi.

Tallinna kitarrifestivali laupäevasel avakontserdil 11. juunil kell 19 Teaduste Akadeemia Toompea saalis esitab Gorizia kitarriorkesterItaaliast Vahemeremaade muusikat. Tallinna festivali kunstiline juht Tiit Peterson tutvustab orkestrit sõpruskonnana, keda liidab entusiasm ja kellele on muusikat kirjutanud mitmed tuntud heliloojad.

Muusikud tähistavad tänavu oma 30. tegutsemisaastat. Aastakümnete jooksul on kitarriorkester esinenud lisaks kodumaale ka Austrias, Tšehhis, Sloveenias, Horvaatias ja Montenegros ning välja andnud neli CD-plaati: Cavatina, Vida Breve, Aranjuez ning Vivaldi ja Giuliani kuulsaimate kontsertide albumi Italian concerts. Alates selle loomisest on orkestrit juhatanud maestro Claudio Pio Liviero.

Müstiline nõianeitsi Kalamajas

Pühapäeval saab festivalil ilusa ilmaga kuulata vabas õhus plaadiesitluskontserti. Eesti kitarristi, laulja ja helilooja Agni Halliku albumit Nõianeitsi esitletakse Kalamaja muuseumis 12. juunil kell 13. Kitarrimuusika ja kaunid laulutekstid viivad kuulaja võlu- ja fantaasiamaailma, jutustades loodusest, armastusest, müstilistest olenditest ja elu ilust. Kaasa teevad Raimond Mägi (bass) ja Indrek Varend (saksofon). Pilet 10 eurot.

Meie muusikuid saab kuulata veel 14. juunil kell 21 päikeseloojangu kontserdil teletornis, kus meeleolu loovad Argo Vals ja Karl Petti akustilistel kitarridel ning kelle kavas omaloodud arranžeeringud. Hoolega valitud palade hulka kuulub nii pop-, jazz-, rokk-, soul-, elektroonilist, klassikalist-, kui ka filmimuusikat.

Ungari ja Hispaania kitarrimuusikat esitab 12. juunil kell 18 Kadrioru lossis Tritonus Guitar Trio, kelle seaded kolmele kitarrile paistavad silma oma julge stiili ja uuenduslikkuse, samuti mõnusa ja sõbraliku publikuga suhtluse poolest.

Mustpeade majas astub 15. juunil kell 19 taas Tallinna kitarrifestivali publiku ette  klassikalise kitarri meister Remi Boucher Kanadast.  Festivali peaesinejad Cecilia Siqueira ja Fernando Lima annavad Mustpeade majas kontserdi 16. juunil kell 19. Kitarriduolt kõlab oma kodumaa kaasahaarav muusika. Cecilia Siqueira ja Fernando Lima kohtusid rahvusvahelisel kitarrikonkursil Brasiilias rohkem kui 20 aastat tagasi, kus nad jäid jagama esikohta. Alates 2003. aastast on duo andnud kontserte üle kogu maailma.

Kitarrifestivali kontserdipiletid saadaval Piletilevis. Agentuur Corelli Music toob 27. juunil Toompeale kontserdi Trubaduuride laul. Kavas on Dufay, Dowland, Purcell, Grandi ja Caccini laulud pühakutest ja nende imetegudest, samuti armastus- ja joogilaulud ning tantsud.

Muusikasalong toob Toompeale valgete ööde meeleolu

“Sarja <Toompea muusikasalong> kontserdid seonduvad õhkama panevate valgete ööde meeleoludega,” rääkis viiuldaja Mail Sildos. “Trubaduuride kava ühendab ajalooliste hoonete hinguse ja sumedate valgete ööde meeleolu. Salongikontserdid aadlipalee ballisaalis pakuvad publikule helgeid ja positiivseid emotsioone lootusrikkast ja heledast suveajast. Toompea muusikasalong on ka Unesco muusikalinn Tallinna programmis.” 

Kontserdisari on publikut kõitnud juba aastast 2006.

“Nüüdseks kontserdipaigaks on Eesti üks kaunimaid ballisaale, akendest miljonivaade üle kogu vanalinna ja mere!” lisas Sildos. “Kohtu 6 maja on ehitatud Ungern-Sternbergide linnapaleeks. Praegu asub seal Eesti Teaduste Akadeemia, meie kontserdid avavad maja ka suuremale publikule.”

Valgete ööde kontsert algab Toompea muusikasalongis (Kohtu 6) kell 19. Esinevad tänapäeva trubaduurid Anto Õnnis (laul, löökpillid), Tõnu Jõesaar (viola da gamba, fiidel) ja Robert Staak (lauto, teorb).

Tund enne algust ja vaheajal ootavad mõnusad salongikohvikud. Piletid Piletilevis, Circle K-s ja võimalusel tund enne algust kohapeal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.