"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Pirital rajatakse kaasava eelarve toel väliklass (0)
10. juuni 2022
Pirita majandusgümnaasiumi väliklassi kavand. Foto: Pirita LOV

„Tallinna tänavuse kaasava eelarve Pirita linnaosas võitis idee ehitada Pirita majandusgümnaasiumi kõrvale väliklass. See loob võimaluse õuealal pidada koolitunde. Praegu on väliklassi rajamine projekteerimisfaasis. Näiteks tulevad portatiivsesse väliklassi betoonistmed õpilastele ning pult ja iste õpetajale. Kõik elemendid valmistatakse eritellimusena, tuleb ainulaadne lahendus,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.  

Pirita majandusgümnaasiumi õuealale ehitatakse kaasava eelarve rahaga väliklass. Väliklass ehitatakse Metsavahi ja Eduard Bornhöhe tee ristumiskoha lähedusse. „Alale on kavandatud ka uus haljastus, muu hulgas istutatakse sinna toompihlakaid,” lisas linnaosavanem.

Projekt valmib linnaosavalitsuse tellimusel, selle koostaja on AB Artes Terrae OÜ.

Projekti arhitektuurse osa autorid on Uko Künnap ja Andrus Vahrušev ning maastikuarhitektuurse osa loonud Heiki Kalberg ja Tanel Breede. 

Pirital on kaasava eelarve võiduidee elluviimiseks kasutada 104 000 eurot.

Pirita majandusgümnaasiumi väliklassi ala. Foto: Pirita LOV
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.