"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Tallinnas algas üüritoetuste taotluste vastuvõtt Ukraina sõjapõgenikelt (0)
10. juuni 2022
Foto Albert Truuväärt

Alates tänasest, 10. juunist 2022 saavad ajutise kaitse saanud Ukraina põgenikud taotleda üüritoetust.

Lähtudes välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seadusest kompenseeritakse eluruumi ühekordselt sõlmitava üürilepingu sõlmimise kulu kuni kuue toimetulekupiiri määra ulatuses ühe perekonna kohta. Toimetuleku piir on 200 eurot, mis tähendab, et eluruumi üürihüvitise maksimaalne suurus võib olla kuni 1200 eurot. Hüvitise täpne suurus sõltub tehtud kulutuste suurusest.

Tallinnas saab üüritoetuse taotluse mugavalt esitada iseteeninduskeskkonnas taotlen.tallinn.ee. Taotlust saab vajadusel esitada ka Tallinna põgenikekeskuses (Niine tn 2). 

Taotluse juurde tuleb lisada eluruumi üürilepingu koopia, ajutise kaitse otsuse koopia ja tasumist tõendav dokument.

Tööpäevadel saab üüritoetuste kohta küsida nõu ka telefonilt 600 0677, kõnesid võetakse vastu esmaspäevast reedeni kell 9–17.

Esmaspäeval, 13. juunil kell 20 toimub Facebook´i leheküljel otseülekanne „Ukraina sõbrad Eestis / Друзья Украины в Эстонии“ , kus selgitatakse üüritoetusega seonduvaid küsimusi ja näidatakse, kuidas esitada taotlust.

Vaata ka üüritoetuse lehekülge Tallinna veebilehel. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.