"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Energiatoetusi saab Tallinnas taotleda pühapäevani (0)
12. juuni 2022
Mats Õun

Tallinlased saavad energiatoetuse taotlusi esitada pühapäevani, toetust saab taotleda 2021. aasta septembrist kuni 2022. aasta aprilli lõpuni tehtud kulutuste eest.

Taotluste esitamise võimalus avanes 17. jaanuaril ning mai lõpu seisuga oli Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuametile esitatud üle 36 770 taotluse.

Abilinnapea Betina Beškina märkis, et üha jätkuva hinnatõusu taustal on energiatoetus suureks abiks väga paljudele peredele. 

Rahuldamata on abilinnapea sõnul jäänud need taotlused, mis ei vastanud kriteeriumitele, enamasti on olnud põhjuseks alampiirist suurem sissetulek. “Kuid on olnud ka juhtumeid, kui toetussumma oli liiga väike ega kuulunud väljamaksmisele. Seepärast soovitame esitada energiatoetuse taotluse mitme kuu peale kokku, et toetussumma ulatuks vähemalt 10 euroni, kuna sellest väiksemat toetust ei määrata,” ütles Beškina.

Maksimumsumma on 500 eurot ühes kuus kõikide energiakulu arvete peale kokku ehk elektri-, gaasi- ja kaugkütte arved.

Energiatoetus on energiahinnatõusust tingitud toetus väikese ja keskmise sissetulekuga peredele, millega kompenseeritakse osaliselt elektri-, gaasi- ja kaugkütte kulud. Toetust saavad inimesed või pered, kelle keskmine sissetulek toetuse perioodil on 1126 eurot kuus pere ainsale või esimesele liikmele ning igale vähemalt 14-aastasele 563 eurot ja igale alla 14-aastasele sellest 338 eurot. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.