"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Eesti Noorsooteater lõpetab 70. hooaja puudutava koguperelavastusega (0)
13. juuni 2022
Maria Ehrenberg ja Getter Meresmaa. Foto: Johan Huimerind

Eesti Noorsooteatri suvelavastus „Hommikuvalgus” esietendub pühapäeval, 19. juunil Telliskivi kvartali M-hoonesHoogne, puudutav ja fantaasiarikas koguperelavastus räägib omaloodud kogukonnas ilma vanemateta elavatest lastest.

Lavaloo viis tegelast elavad kambas ilma igasuguse järelevalveta. Kehtivad oma reeglid ja seadused. Mitte keegi ei kontrolli, ei keela, ei kamanda. Ühelt poolt pakub selline vabadus rõõmu, teisalt kasvavad igaühes lootused ja unistused, mis eeldavad sammu omaseks saanud ruumist välja. Ent kuidas selleni jõuda? Mis üldse teeb lihtsalt kohast kodu? On ju ka vanematega kodudes „kodutuid” lapsi, kes igatsevad läheduse järele.

Ehkki lugu on fiktiivne, on see siiski väga isiklik. Seosed praeguse ajaga  on nähtavad ja äratuntavad. Lavastaja Mirko Rajas: „Austan klassikat ja pean oluliseks selle mängimist, kuid vahel tasub võtta ette teekond ja teha lavastus just praegu elavatest inimestest, nende otsingutest, rõõmudest, hirmudest ja igatsustest, et anda kõigile, kes selles ühises aegruumis viibivad, midagi, millega loovalt edasi tegeleda.”

Eva ja Indrek Koffi spetsiaalselt Eesti Noorsooteatrile kirjutatud näidend põimib ühtseks tervikuks sotsiaalselt olulised teemad ja mängulise huumori. Lavastaja sõnul võib selline koguperelavastus anda hääle noorele inimesele, kes ei oska kõiki oma mõtteid veel kuuldavaks teha ning ühtlasi võib see anda hääle ka täiskasvanud teatrivaatajale, kes teinekord on end vaikima unustanud  – see võib kokku tuua ja aidata üles leida või taasluua kadunud ühisosa.

„Hommikuvalgus” ongi lugu noortelt vanematele ja vanematelt lastele, et õppida ühiselt väärtustama seda, mis meil on, tegelema sellega, mida ei ole, ja ehitama sinna, kus on puudu.

Koguperelavastust „Hommikuvalgus” mängitakse Telliskivi kvartali M-hoones vaid kümnel korral 19. juunist 15. juulini. Piletid on müügis teatri kodulehel ja Piletitaskus.

Kõigile alates 10. eluaastast sobivas lavastuses mängivad Getter MeresmaaJoosep UusRisto VaidlaSteffi Pähn ja Maria Ehrenberg.

Autorid Eva Koff ja Indrek Koff, lavastaja Mirko Rajas, kunstnik Illimar Vihmar, helilooja Markus Robam, valguskunstnik Ivar Piterskihh (Endla Teater), videokunstnik Elise Christin Jörberg.

Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis otsib oma lavastustes kõnetava sisu ja vormi rikastavat dialoogi. Väljendusvahendite seas on olulisel kohal visuaalteater. Teatri juurde kuuluvad Nukuteatrimuuseum ja rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.