"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
MAIL SILDOS: Transpordikulude kasv piirab muusikute kontsertreise (0)
13. juuni 2022
Mail Sildos. Foto: Scanpix

“Kordades kallimaks läinud on igasugune transport,” sõnas muusik ja kontserdikorraldaja Mail Sildos. Toidu, kütuse ja energia hinnad aina kasvavad. Pealinn uuris, kas linlased on hakanud millegi pealt ka kokku hoidma.

“Meie sõidame oma kontsertidega palju mööda Eestit ringi, kirikutesse ja mõisatesse. Kui mõne kaugema maanurga unustatud mõisas toimub esinduslik kontsert, tõstab see kodukoha väärtust ka ümbruskonna rahva jaoks. Koht muutub tõmbekeskuseks suuremategi linnade elanikele. Seepärast on meie eesmärk viia muusikat võimalikult paljudesse maanurkadesse,” selgitas Sildos.

“Hiljutine transpordi hinnapakkumine oli aga päris ehmatav. Kuid see on ka arusaadav, sest transpordifirma peab ju arvestama kallinenud kütusega. Teenused muutuvad kallimaks, kuid riiklikud toetused samal ajal suurenenud ei ole. Olen vaadanud, et selliseid kontserdipiletite hindu nagu eelmise aasta suve naljalt enam ei leia kuskilt. Kokkuhoiu kohti siiski on. Et Corelli kontserdiagentuuril oma ruume pole, siis üürikulu jääb meil ära. Usun, et toasooja ja muude kulude kallinemisel otsustavad paljud teisedki suurte kontoriruumide asemel kodukontori kasuks.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.