"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Teisipäeval lehvivad Eestis leinalipud (1)
13. juuni 2022
Foto Mats Õun

14. juunil on Eestis leinapäev ja sel puhul heiskavad kõik riigi ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud Eesti lipu leinalipuna.

Leinalippe on oodatud heiskama ka kõik teised. Lipud heisatakse hiljemalt kell 8 hommikul ja langetatakse kell 22.

81 aastat tagasi, 1941. aasta 14. juunil toimus esimene massiküüditamine Eestis. Nõukogude okupatsioonivõimud küüditasid Eestist kümme tuhat inimest. Tähtpäeval mälestatakse küüditamise ohvreid üle Eesti. Alates kella 9 hommikul on Tallinnas Vabaduse väljakul avatud installatsioon „Pisarate vagun“ ning kell 16 algab Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaalis mälestustseremoonia ja -kontsert. 

Lipumasti heisatakse leinalipp nii, et lipu alumine äär asuks masti keskel. Selleks tõmmatakse lipp algul aeglaselt lipumasti tippu ja seejärel langetatakse lipumasti keskkohta. Leinalipu langetamiseks tõmmatakse lipp lipumasti tippu ja seejärel langetatakse.

Lipuvardaga Eesti lipu leinalipuna heiskamiseks kinnitatakse lipuvarda ülemisse otsa 50 millimeetri laiune ja ligi 3300 millimeetri pikkune must lint.

Kui lipurivis on ka teisi lippe, siis välisriikide ja rahvusvaheliste organisatsioonide lippe üldjuhul ei langetata, need asendatakse leinalipuna heisatud Eesti lipuga. Eesti maakondade, omavalitsuste ning asutuste ja organisatsioonide lipud heisatakse lipurivis koos Eesti lipuga leinalipuna.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

nüanss
13. juuni 2022 14:31
Ja kui musta linti ei ole, siis lippu ei heisata.