"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
ZÜLEYXA IZMAILOVA: Soojenev kliima vähendab toidu kasvatamiseks sobilikku maad (0)
13. juuni 2022
Foto: Albert Truuväärt

“Juba talvekuudel, kui kütte- ja elektriarved tulid, oli hinnatõusu tunda. Praegu on väga kõrgele tõusnud toidu hind, paljude põhitoiduainete puhul silmapaistvalt. See on arusaadav, kuna kütus on enamuse toodete hinna kujunemisel üheks sisendhinnaks,” märkis keskkonnaaktivist ja poliitik Züleyxa Izmailova. Toidu, kütuse ja energia hinnad aina kasvavad. Pealinn uuris, kas linlased on hakanud millegi pealt ka kokku hoidma.

“Olukord Ukrainas on siin vinti veelgi juurde keeranud! Varem Venemaalt imporditud toormed on tulnud tihti kallimatega asendada. Kuid toidumure on ka globaalne küsimus. Soojenev kliima on kahandanud ressursse ja toidu valmimiseks kasutuskõlbmatut maad on üha rohkem. Kõik see kerib hindu kõrgemale,” lisas Izmailova.

“Ise vaatan kauplustes senisest tähelepanelikumalt, mida ja kui suures koguses osta tasub. Sama kodus toimetades – energiakasutust ja harjumusi tuleb rohkem silmas pidada.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.