"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Kristiine linnaosas korraldati jätkuaktsioon kampaaniale "Tule rattalt maha ja lase rong läbi" (0)
14. juuni 2022
Foto: Kristiine LOV

Kristiine noortekeskuse tegusad noored markeerisid sarnaselt eelmisele aastale Lilleküla ja teiste linnaosa raudteetunnelite sissepääsude juurde ohutussõnumid „Palun tule rattalt maha“ ja „Aitäh“, seda piirkonnapolitseinike valvsa pilgu ja kaitse all. Eile veenduti taas, et ka politseinike juuresolekul ei meenu igale rattaga liiklejale kohustus tunnelit läbides rattalt maha tulla.

Vaata galeriid (7)

„Ka sel aastal osaleme ohutussõnumite aktsioonis seetõttu, et meil on probleem sellega, et inimesed ei tule rattalt maha ei raudteetunnelis ega ka muudes ülekäigukohtades. Siin kõnnivad lapsevankritega pered, noored ja vanurid, samas kui sageli sõidetakse rattaga tuhinal tunnelisse sisse ja sealt välja. Et õnnetus ei hüüaks tulles, ning tagamaks suuremat liiklusturvalisust kõigile, kes rongiga liiklevad, otsustasime kirjad maha värvida ka käesoleval aastal. Et püsiks meeles ohutusreegleid mitte eirata, ongi ilusad värvilised kirjad nüüd paigaldatud siia tunneliesisele,“ kommenteeris Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe aktsiooni. 

Kampaania eesmärgiks on tuletada liiklejatele meelde, et raudtee ülekäigukohta ületades või tunnelit läbides tuleb ohutuse tagamiseks võtta ratas või tõukeratas käekõrvale.

„Jalgrattaga tunnelisse sisenedes ei arvestata tihti teiste liiklejatega, eriti inimestega, kes kasutavad liiklemiseks abivahendeid või lapsi, kes on kärudes, nemadki seda kaldteed kasutavad. Praegusel juhul õnnetus hüüab tulles, ning meie asi on seda märgata ning kodaniku ülesanne on samuti seda märgata, sest seal võib juhtuda õnnetus. Lisaks on seal pime kurv, seega ei ole võimalik näha tunnelisse sisse,“ kommenteeris Põhja prefektuuri Mustamäe-Kristiine piirkonnagrupi vanem Kelly Miido.

„Meil on hea meel, et noored aitavad ohutussõnumeid levitada. Rattalt maha tulemine on pisike samm, mida liiklejad saavad teha ohutuma liikluskultuuri nimel,“ kommenteeris Eesti Raudtee ohutusjuht Tarvi Viisalu aktsiooni.

Ohutussõnumitega said selgi aastal markeeritud raudtee ülekäigukohtade tunnelite sissepääsud Tondil, Järvel ja Lilleküla.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.