"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
fotod Mustamäe riigigümnaasium pidas sarikapidu (0)
14. juuni 2022
Mustamäe riigigümnaasiumi kavand. Autor: Arhitekt Must

Tallinnasse kerkiv Mustamäe riigigümnaasium pidas teisipäeval sarikapidu, mis tähendab, et hoone on saavutanud täiskõrguse, vahendab BNS. 

Vaata galeriid (18)

Pidulikul üritusel oli kohal Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger, Mustamäe riigigümnaasiumi koolijuht Raino Liblik, Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats ning Astlanda AS-i juhatuse esimees Kaupo Kolsar. 

Akadeemia teele kerkiv Mustamäe riigigümnaasium sai nurgakivi tänavu 26. jaanuaril, uksed avab gümnaasium 2023. aastal. Gümnaasiumi ehitusmaksumuseks on 13 miljonit eurot.

Mustamäe riigigümnaasium on tehnikasuunaga kool, õppetööga alustatakse uues majas 2023. aasta sügisel. Hoone netopind koos võimlaga on 8066 ruutmeetrit, mida hakkavad kasutama 1080 õpilast ja 120 õpetajat. 

Haridus- ja teadusministeeriumi kantsleri Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul leevendab loodav kool gümnaasiumikohtade põuda pealinnas. “Mustamäe riigigümnaasiumi asutamisega tekib Tallinna 1080 väga vajalikku täiendavat õppekohta. Uuendusena hakkab rajatav gümnaasium pakkuma koostöös ülikoolide ja Tehnopoliga õpilastele võimalust omandada mitmekesisemaid teadmisi innovaatilises huvipõhises kutsemooduli õppes,” märkis kantsler.

“Usun, et valmiva gümnaasiumihoone kaasaegne õpikeskkond saab olema innustuseks ja inspiratsiooniks nii tulevastele õpilastele kui ka õpetajatele,” lisas Vinter-Nemvalts.

Liginullenergiaga tänapäevane hoone koosneb kahest, omavahel maastikusse peidetud korrusega ühendatud osast, mis ühendab õppe- ning huvitegevuse ja sportimise ala. Riigi Kinnisvara AS-i, haridus- ja teadusministeeriumi ning Eesti Arhitektide Liidu koostöö tulemusena kuulutati ehitustöödele eelnevalt välja rahvusvaheline ideekonkurss, millele esitati kokku 10 võistlustööd ja millele järgnevalt teostas esikoha omanik õppehoone projekteerimistööd. 

“Kooli omapäraks on kindlasti olla osa arenevast piirkonnast, osa linnakust koos Taltechi ja Tehnopoliga. See kõik annab koostöös ka teiste rajatavate riigigümnaasiumidega hea tõuke õppetöö kujundamisel ja edasisel arendamisel. Oluline on vaadata tulevikku ja koos noortega teha kooli nii, mis suunab Eesti hariduses arvestama veelgi enam 21. sajandi oskusi ja teadmisi,” sõnas koolijuht Raino Liblik.  

Ehitustöödele eelnenud Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi võitis büroo Arhitekt Must. Koolihoone arhitektuur juhindub tehnika kallakust ning mille õppehoone on kujundatud nooljalt hõbedase kosmoselaeva laadis sõidukina, mis justkui hõljub esimese korruse sise- ja välismaastiku kohal. Hõbedase noole ideestik on riigigümnaasiumi juures kasutusel hoone materjalide käsitluses ning aitab rõhuda tehnika põhiväärtustele – kiirusele, teravusele, täpsusele.

Ideekavandi autorid on Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg ning Lisett Laurimäe arhitektuuribüroost Arhitekt Must, sisearhitektuuri eest vastutab MP Studio OÜ ning maastikuarhitektuuri eest OÜ Väli. Ehitustöid teostab OÜ Astlanda Ehitus ning omanikujärelevalvet Tallinna Linnaehituse AS.

Mustamäe riigigümnaasiumi ehitust rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu fondist ja riigieelarvest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.