"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
fotod ja video Põhja-Tallinnas algas tasuta tõukerattatreeningute sari (0)
14. juuni 2022

Põhja-Tallinna kogukonnamaja hoovis (Kari 13) asuvas ekstreempargis toimuvad teisipäeviti noortele tasuta tõukerattatreeningud. Esimene treening toimus 14. juunil. 

Vaata galeriid (29)

“Põhja-Tallinna tasuta tõukerattatreeningutel õpetavad professionaalid noortele, kuidas turvaliselt sõita ja teha trikke tõukerattaga. See on ka hea võimalus sisukalt veeta vaba aega värskes õhus koos sõpradega,” ütles Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap. 

“Selle ala puhul on noortel palju vabadust. Nad saavad valida, milliseid trikke eelistavad, millise stiiliga. Kindlasti on see hea vaheldus jalgpallile või korvpallile. Loomingulisus on ka üks oluline aspekt, miks see ala näiteks mulle meeldima hakkas ja miks sellega nüüdseks poole elu olen tegelenud,” ütles tõuksikuru ja treener Mikael Parman.

Enamik trikke sel alal on ekstreemsed, mistõttu on selle spordiala lahutamatu osa kiiver ja kaitsmed. Trennis osalenud Arminil on selle kohta ka kogemus rääkida. “Kukkusin kunagi tõuksiga trepist alla ja sattusin haiglasse. Hambad said tugevalt vigastada. Õnneks kaitsmed olid küljes ja kiiver peas,” ütles Armin, kes arvab, et just kaitsevarustus päästis tema elu.

“Täna on siia treenima kutsutud paljude noorte eeskujud – Keerdtrepi treenerid. Võib arvata, et kui põhitõdesid räägivad noortele nende eeskujud, siis ka turvavarustuse kandmine muutub aina sagedasemaks,” ütles Pihlap.

 Põhja-Tallinna Valitsus korraldab koostöös Keerdtrepp MTÜga kogu suve vältel noortele tasuta tõukeratta treeninguid. Treeningud toimuvad juunist kuni augusti lõpuni teisipäeviti kell 11.00 Põhja-Tallinna kogukonnamaja hoovis (Kari 13) Kari ekstreempargis. Esimene trenn toimub 14. juunil kell 11.00.

Treeningus osalemiseks on vajalik isikliku tõukeratta ja kiivri olemasolu. Registreerimine kohapeal. Vihma korral lükkub treening järgmisse nädalasse ehk jääb ära.

Trennide info Facebookis: https://fb.me/e/2Hg0ParRo

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.