"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Vene riigiduuma võib kaaluda ka Eesti ja Läti tunnustamise tühistamist (3)
14. juuni 2022
Foto Scanpix

Leedu iseseisvuse tunnustamise tagasivõtmist arutav Vene riigiduuma võib hiljem tühistada ka Eesti, Läti ja Ukraina iseseisvuse tunnustamise,  vahendas portaal gazeta.ru teisipäeval Vene seadusandja Jevgeni Fjodorovi sõnu.

“On rida argumente, mis Leedu peaks olema selles nimekirjas esikohal. Ja pärast mehhanismi väljatöötamist kasutame seda ka teiste NATO territooriumide suhtes. Ja mitte üksnes NATO. Näiteks ka Ukraina lahkus NSV Liidust ebaseaduslikult,” rääkis saadik usutluses Sputnik Lätile.

Tema sõnul on just selle riigiga seotud “konkreetne territoriaalne probleem”, mis tuleneb 1990. aasta seadusest “Liiduvabariigi NSV Liidust väljaastumisega seotud küsimuste lahendamise korra kohta”.

“Meil kui Nõukogude Liidu õigusjärglasel on õigus määratleda need konfliktsete, vaieldavatena. See ei kehti kõigi territooriumide kohta. Kui riigid ei kujuta endast ohtu, siis nendega  me midagi ei muuda – rahu ja sõprus jääb alles,” lausus Fjodorov.

Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis on varem öelnud, et peab Fjodorovi eelnõu otseseks ohuks Leedule. 

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

saadi lisa
18. juuni 2022 10:24
Leedu sai 1939. aasta oktoobris endale varem Poolale kuulunud Vilniuse piirkonna. 1946. aastal lisandus veel Rahvasteliidule kuulunud mandaatmaa Memeli ehk Klaipeda piirkond, mis võinuks ka Kaliningradi oblasti koosseisu minna.
variant
16. juuni 2022 15:36
Kui ei ole piirilepingut ja on vaid kontrolljoon, siis võidakse seda piirkonda käsitleda Nõukogude Liidu adminpiirkonnana.
Tõdemus
14. juuni 2022 14:38
Eks selge ole muidugi see, et sellised Fjodorovid otsivad rohkem odavat populaarsust kelle või millise riigi huvisid nad parasjagu ka ei esinda ilma, et nende tegevusel tavaliselt mingit tõsisemat mõju oleks aga samas on selge ka see, et kõik sellised lagunemised, eraldumised ja iseseisvumised jätavad tavaliselt üles tavaliselt hulga lahendamata küsimusi kuna puuduvad tihti lepingud kus osapooled kõigis lahutuse üksikasjades ilusti ja sõbralikult kokku oleksid leppinud. Kui meenutada kasvõi Balti riikide omaaegset taasisesisvumist, jäi ka siis toimuma pidanud lahutusprotsess tegelikult ülejäänud NSVL-i ootamatu laialisaatmise tõttu ära ja kõik toimus tegelikult nagu Jumal juhatas ilma, et midagi mingite lepingutega väga kinnitama oleks vaevutud jättes nii tulevastele populistidele lõputult mänguruumi hiljem mistahes väiteid või nõudmisi esitada olgu siis siin või sealpool piiri, mis õnneks aga tegelikku elu vähe mõjutab, kuni kehtib kogu rahvusvahelist poliitikat nii eile täna kui homme määrav lihtne ja igivana reegel - jõud otsustab kõik! Ja kellel seda jõudu millele oma argumente toetada, parasjagu rohkem toeks on, sellele ka "de facto" õigus jääb vähemalt seniks kuni jõuvahekorrad mistahes küsimuse osas sellistena püsivad.