"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
video Algas avalduste vastuvõtt Tallinna Ülikooli - kandideerimiseks on aega 30. juunini (0)
15. juuni 2022

Kolmapäevast 30. juunini saab esitada sisseastumise infosüsteemis SAIS avaldusi, et alustada õpinguid Tallinna Ülikoolis. Eesti keeles õppimiseks on kandideerimiseks avatud kuus rakenduskõrghariduse, 31 bakalaureuse- ja 43 magistriõppekava.

“Reeglina avalduste esitamine käib sisseastumissüsteemi SAIS kaudu – sais.ee ja kandidaat esitab sinna oma elektroonse avalduse. Sel aastal esmakordselt me siis ütleme, et ka kõik digitaalsed dokumendid, mida SAIS ise välja ei paku ehk lõpetamisega seotud andmed võib ka sinna üles laadida, nii et otseselt kandidaadil vaja tulla ei ole,” ütles Tallinna Ülikooli õppevaldkonna juht Helen Joost.

Lisaks eestikeelsetele õppekavadele saab Tallinna Ülikoolis kandideerida kuuele bakalaureuse- ja 15 magistriõppekavale, mille õppetöö toimub inglise keeles. Tänavu oli selles muudatused.

“Ukrainlaste vastuvõtt võrreldes eelmiste aastatega on olnud olulisel suurem. Et kui eelmistel aastatel oleme ligikaudu 25-30 avaldust saanud, siis sel aastal sada juurde nendele. Kuna päris palju ukrainlastest kandidaadid on juba Eestisse kohale jõudnud, siis me teeme neile keeletesti siin kohapeal,” lisas Joost.

Doktoriõppes saab kandideerida 13 erialale, mille õppetöö toimub eesti ja inglise keeles paralleelselt.

Lisaks eestikeelsetele õppekavadele saab Tallinna Ülikoolis kandideerida kuuele bakalaureuse- ja 15 magistriõppekavale, mille õppetöö toimub inglise keeles.

Korraga saavad huvilised kandideerida kuni kahele konkursile. 

Vastuvõtueksamid toimuvad ülikoolis 4.–13. juulini ning vastuvõetute nimekirjad avaldab ülikool hiljemalt 15. juulil. Lõplikult kinnitab ülikooli vastuvõetute nimekirjad 19. augustil. Õppetöö algab 5. septembril.

Tallinna Tehnikaülikool avas oma uksed sisseastujale juba selle aasta alguses. Eestikeelsesse osasse sisseastumine sõltub eelkõige matemaatika eksamist.

“Reedesel päeval peaksid saama teatavaks selle aasta riigieksami tulemused ja suurema osa avaldustest, ütleme 50 protsenti avaldustest me ootame siis alates reedest järgmisest nädalast,” kõneles Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Voll, “Tublid matemaatika sooritajad on tihtilugu tublid ka humanitaarvaldkonnas, siis eeldadada, et nad kõik tehnikaülikooli tulevad, on liiga suur unistus.”

Ukrainlastele on ka Taltechis õppimine õppemaksuta. Tänavu on selleks soovi avaldanud 250 noort.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.