"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Loomaaed avab Sándor Sterni joonistustega stendi (0)
16. juuni 2022
Sándor Sterni joonistus "Irbis". Allikas: Tallinna Loomaaed

Tallinna loomaaed avab neljapäeval, 16. juunil kell 13 paksunahaliste maja juures stendi „Sándor Sterni loomad“, mis tutvustab uutele ja vanadele põlvkondadele Sterni loomingut ja eluteed.

Sándor Martin Stern (1924-2017) oli Tallinna loomaaiaga lähedalt seotud alates 1949. aastast kuni tema surmani. Ungari ja Saksa-Eesti juurtega kunstniku loomajoonistused ehivad loomaaia liigistende ning on korduvalt pälvinud rahvusvahelist äramärkimist. Sándori vend, Karoly Stern oli Tallinna loomaaia direktor aastatel 1961-1975.

Hea huumorisoonega koloriitne kunstnik tõusis esile just loomade loomutruu ja looduslähedase kujutamise poolest, rõhutades iga liigi realistlikku olemust. Tema käe alt on sirgunud mitmeid põlvkondi kunstihuvilisi, paljudest on saanud hiljem samuti kunstnikud.

Stend paikneb paksunahaliste maja kõrval karakalide õueaediku juures. Avamisel võtab sõna Tallinna loomaaia endine direktor Mati Kaal. Peale stendi avamist saavad huvilised haarata paberi, pliiatsi ja aluse ning proovida koos Sándori õpilastega kätt loomade joonistamises.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.