"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Räägu parki pandi üles slackline tasakaalulindi atraktsioon (0)
16. juuni 2022
Kristiine linnaosa Räägu parki pandi üles slackline tasakaalulint. Foto: Kristiine LOV

Kristiine linnaosa Räägu pargis pandi üles esimene slackline atraktsioon, mida huvilised saavad käia proovimas. Nüüd käis Tik-Tok’er Tanel Rentik Räägu pargis slackline tasakaalulinte testimas. Kuulsa Tik-Tok’eri põhiteemadeks on sport ja tervislik elustiil.

„Slackline on kasvava populaarsusega atribuut. Slackline annab vabale ajale ja õues viibimisele täiesti uue sisu, samas mõjutab tasakaaluharjutuste tegemine näiteks areneva ja kasvava noore aju arengut, ning mõjub hästi meeleolule ja üldse vaimsele tervisele. Ise olen ma suur tervislike eluviiside propageerija ning fänn ja pühendangi suure osa oma tegemistest ja ka vabast ajast sellele, et maailma minu vaatevinklist paremaks muuta. Et julgustada inimesi vabalt ja positiivselt suhtuma füüsilisse aktiivsusesse, sporti. Tasakaalulintidel harjutuste tegemine aitab palju näiteks kergejõustikuga tegelejate koordinatsiooni parandamisel,“ selgitab Rentik.

Slackline tasakaalulindid paigaldati Räägu parki Kristiine Linnaosa Valitsuse tellimusel, ning need on osutunud väga populaarseks kõigi kohalike seas. Linte paigaldatakse üha enam nii eraaedadesse kui avalikku ruumi.

„Kristiine Linnaosa Valitsus toetab kahe käega kõike, mis suunab inimesi rohkem õue sporti tegema ja haljasaladel meeldivalt oma vaba aega veetma. Me teadlikult toetame kõiksugu spordiatribuutika paigaldamist linnaruumi, eriti kui see sobib igas eas inimestele,” selgitas Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

“Sport toetab ka vaimse tervise heaolu. Slackline tasakaalulindid on vahva atribuut, mida saab paigaldada haljasaladele, aedadesse, kooli või randa, ja erinevaid linte saab põnevaks omavaahel kombineerida. Lisaks oleme paigaldanud haljasaladele ka pinksilaudu, samuti on populaarsed muudetavate raskuste välijõusaalid,“

Räägu pargi slackline atraktsiooni paigaldas ettevõte 3Park Eesti OÜ, kes tegeleb ka madalseiklusradade ehituse, paigaldamise ja hooldusega. Linte hooldatakse ja pingutatakse regulaarselt ning nende eelis on ka see, et neid ei pea talveks maha võtma.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.