"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
video Tarbijavaidluste komisjoni jõuab aina enam parkimisvaidlusi (0)
16. juuni 2022

Tarbjakaitsesse jõuab aina enam vaidlusi, mis on seotud sõiduki parkimisest tulenevate erimeelsustega ja vastavate parkimistrahvide hilisema sissenõudmisega. Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) julgustab tarbijaid oma õiguste eest seisma.

TTJA on kimpus tavalisest suurema arvu parkimisvaidlustega. Pöördumiste sageduselt on tegemist juba 4. kohal oleva probleemiga.

“Viimasel perioodil on tarbijavaidluste komisjoni lauale jõudnud ka palju selliseid avaldusi, mis on aegunud ja mille puhul on tarbijavaidluste komisjon leidnud, et nõude esitamiseks polegi enam alust, sest möödunud on juba kümmekond aastat,” sõnas TTJA tarbijavaidluste komisjoni sekretariaadi juhataja Veiko Kopamees.

Parkimise trahvinõue aegub üldjuhul kolme aastaga ja vanem nõue enam kohtukõlbulik pole. Aegunud nõude täitmisest võib keelduda ning vaidluse korral saab seda põhjendada aegumisega. Paraku ei ole ka leppetrahvide määramine iga kord objektiivne.

“Kahetsusväärselt on ka juhtumeid, kus tarbija on omapoolsed kohustused täitnud, aga talle on ekslikult väljastatud leppetrahv,” lisas Kopamees. “Lumerohkel talvel on meil olnud ka selliseid vaidlusi, kus tõesti parkimistähised, jooned ja märgid on paksu lumekorra all ja vaatamata sellele on tarbijale tehtud siiski maksimum määras trahvi. Sellises olukorras on komisjon leidnud, et selline lähenemine ei ole mõistlik.”

Loomulikult jõuab komisjoni ka vaidlusi, kus inimesed ise on tähelepanematud olnud. Näiteks on registreeritud parkima vale auto, parkimiskella valesti kasutatud või tehtud mõni kirjaviga ning pole oodatud parkimise kinnitust.

“Olen saanud parkimistrahvi kunagi ammu Viru keskuse juures,” rääkis oma kogemusest tallinlane Karin. “Ma vaidlustasin selle, sest olin saatnud parkimise teate valesti ja polnud ära oodanud kinnitussõnumit. Kuna see oli minu viga, pidin ikkagi trahvi täissummas maksma.”

“Mul on üks vaidlus olnud – panin sõnumisse registreerimismärgil ühe tähe valesti ja ma esitasin vaide, et tegin näpuvea ja siis alandati summat 30 euro pealt 5 euro peale, seega tuldi ikkagi vastu,” ütles kohalik elanik Arno.

Tarbijakaitseamet julgustab inimesi oma õiguste eest seisma ja vajadusel ka abi saamiseks tarbijavaidluse komisjoni poole pöörduma, kuid autot parkides tuleb ka endal tähelepanelik olla.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.