"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tallinna Ülikooli õppevaldkonna juht Helen Joost: ukrainlaste vastuvõtt võrreldes eelmiste aastatega on oluliselt suurem (1)
16. juuni 2022
Foto: Scanpix

Tallinna Ülikool alustas täna sisseastumiseks avalduste vastuvõttu. Tallinna Tehnikaülikooli soovib sel aastal tasuta õppima asuda rekordarv ukraina tudengeid.

Tallinna Ülikool alustas avalduste vastuvõttu samal päeval kui oli lõpuaktus. Täna lõunaks avaldas soovi Tallinna ülikooli astuda 150 õpilast. Eesti keeles on avatud kuus rakenduskõrghariduse, 31 bakalaureuse- ja 43 magistriõppekava.

“Reeglina avalduste esitamine käib sisseastumissüsteemi SAIS kaudu – sais.ee ja kandidaat esitab sinna oma elektroonse avalduse,“ ütles Tallinna Ülikooli õppevaldkonna juht Helen Joost. „Sel aastal esmakordselt me siis ütleme, et ka kõik digitaalsed dokumendid, mida SAIS ise välja ei paku, ehk lõpetamisega seotud andmed, võib ka sinna üles laadida. Nii et otseselt kandidaadil kohale vaja tulla ei ole.”

Lisaks eestikeelsetele õppekavadele saab Tallinna Ülikoolis kandideerida kuuele bakalaureuse- ja 15 magistriõppekavale, mille õppetöö toimub inglise keeles. Tänavu oli selles muudatused.

“Ukrainlaste vastuvõtt võrreldes eelmiste aastatega on olnud oluliselt suurem,“ märkis Joost. „Kui eelmistel aastatel oleme ligikaudu 25-30 avaldust saanud, siis sel aastal lisandus 100 avaldust juurde. Kuna päris palju ukrainlastest kandidaadid on juba Eestisse kohale jõudnud, siis me teeme neile keeletesti siin kohapeal.”

Tallinna Tehnikaülikool avas oma uksed sisseastujale juba selle aasta alguses. Eestikeelsesse osasse sisseastumine sõltub eelkõige matemaatika eksamist.

“Reedesel päeval peaksid saama teatavaks selle aasta riigieksami tulemused ja suuremat osa avaldustest ootame me siis alates järgmise nädala reedest,” kõneles Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Voll. “Tublid matemaatika sooritajad on tihtilugu tublid ka humanitaarvaldkonnas, aga eeldada, et nad kõik tehnikaülikooli tulevad, on liiga suur unistus.”

Ukrainlastele on ka Taltechis õppimine õppemaksuta. Tänavu on selleks soovi avaldanud 250 noort.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

elukestev õpe
17. juuni 2022 14:19
Annaks Looja nüüd Vene offensiivile Väike-Venes kestvust ja sügavust, siis saaks Tältitš järgnevatel aastatel hohljuškade immatrikuleerimises uued rekordid püstitatud. Ka mõnel uuel erialal näituseks, nagu niudevööde konstrueerimine-modelleerimine. Selle eriala avamise põlgas omaaegne Tallinna Kergetööstuse Tehnikum ära, mis sest, et Kesk-Aasia liiduvabariigi kolleegid seda läinud sajandi kuuekümnendate alul taotlesid. Kõik kordub, pole suurt midagi uut siin päikese all!