"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Odavpoodide keti juht: jutud kahekordsest õllehinnast on liialdus ja ahnus (0)
17. juuni 2022
Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

„Jah, kõigi kulud on tõesti suurenenud, aga sisendhinnad pole ei kaubanduses ega tootmises poole võrra tõusnud. Näiteks on tootmises suur komponent tööjõud, aga palgad ei kasva ju suvega kaks korda. Kaubanduses on praegu selgelt palju hinnaudu ja keerulise aja nahaalset ärakasutamist,“ ütles odavpoodide keti A1000 Marketi juht Tarmo Lauring, kelle sõnul on hoiatused sügiseks kahekordseks tõusvast õlle hinnast selgelt ülepaisutatud ning ka paljude teiste kaupade puhul üritatakse praegu kasutada soodsat aega hinna tõstmiseks.

„Paistab, et konkurents lonkab nii jaekaubanduse kui kütuseturul. Viimase puhul pole näha, et üritataks konkurentidest iga hinna ja sendiga soodsamad olla. Pigem käib tihti mingi näitemäng ja tõstetakse hinda solidaarselt,“ lisas Lauring.

„Kui sisendhinnad kasvavad ja raha hind langeb, siis tahavad tootjad ja ettevõtted oma kasumeid hoida ja siit tulebki suur osa inflatsioonist. Praegu on veidi sarnane tunne kui paar aastat tagasi alkoholi aktsiisitõusu ajal, mil tegelikult tõstsid korraga hinda nii riik, tootjad kui poed. Ja kui aktsiisi alandati, ega siis tegelikult ju poes hinnad vanale tasemele enam ei langenud. Selle taga on kasumiahnus,“ kommenteeris Lauring.

Üle Eesti 13 kauplust pidava A1000 Marketi juhi sõnul hakatakse kodumaise õlle hinna suure hinnatõusu puhul soodsamat kaupa rohkem Lääne-Euroopast sisse tooma. „Selle vastu pole tarbijal suurt midagi, hoiame niimoodi konkurentsi terava ja eks ostja teeb oma valiku jalgadega,“ lisas Lauring.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.