"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
video Tallinn hakkab maksma koolilapsele jalgratta ostmiseks toetust (0)
17. juuni 2022

Tallinna linnavalitsus otsustas neljapäeval esitada linnavolikogule määruse eelnõu, mille kohaselt hakkab linn maksma kuni 100-eurost toetust jalgratta ostmiseks 10-15-aastastele lastele.  

Ühekordset kuni 100-eurost toetust oleks õigus saada 10-15-aastasele lapsele, kes on käimasoleva aasta jooksul teinud jalgratturi juhiloa, elab rahvastikuregistri järgi Tallinnas ja kellele on jalgratas ostetud taotlemisega samal aastal.

“Meie eesmärk on tõsta nii laste turvalisust liikluses, kasvatada jalgratturite hulka noorte seas kui ka soodustada tervislikku liikumist. Jalgratturi juhieksami läbimine annab kindlust, et laps oskab valida õiged sõidutehnikad ning hinnata, kus on turvaline sõita. Noorest peast tekkinud jalgratta kasutamise harjumus ning oskused võiksid jääda lapsi saatma kogu eluks. Selleks, et lapse jalgratta hind ei osutuks takistavaks teguriks ning anda julgustav signaal ratta ostmiseks, soovimegi selle liiklusvahendi soetamist linnana toetada,” ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm.

Toetuse maksmine kasvataks jalgratast igapäevaselt kasutavate õpilaste arvu ja suurendaks ratturite osakaalu Tallinna liikluses. Toetuse eesmärk on ka suurendada nende laste hulka, kes teevad jalgratturi juhiloa eksami, mis kasvataks nende teadlikkust liiklemisreeglitest ja turvalisust liikluses. Liiklusseaduse järgi peab iseseisvalt sõiduteel jalgrattaga sõita soovival 10–15-aastasel lapsel olema jalgratturi juhiluba. 

Projekti “Rattaga kooli” kogumahuks on 2022. aastal kavandatud 100 000 eurot, mis eraldatakse linna käesoleva aasta teise lisaeelarvega. Kooliümbruste turvalisemaks muutmiseks on Tallinna tänavuses eelarves määratud 1,5 miljonit eurot ning linn tegeleb ka uute rattaparklate rajamisega. 

Tallinna rattastrateegia 2018–2027 on seadnud sihiks, et rattasõidu osakaal jõuaks 11 protsendini kõikidest liikumisviisidest ja sealhulgas 25 protsendini kodu ja kooli vahel liikumisest. Rattaliikluse kasv vähendaks liiklusummikuid linnas, muudaks õhu puhtamaks ja kasvataks linnaelanike harjumust tervislikumalt liigelda. 

“Rattaga kooli” toetus aitaks kaasa ka Tallinn kui 2023. aasta Euroopa rohelise pealinna eesmärkide täideviimisele, parandades linna keskkonnasõbralikumaks muutes linlaste elukvaliteeti ja elukeskkonda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.