"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Tallinna Tehnikaülikooli lõpetab sel suvel üle 1300 tudengi (0)
17. juuni 2022
Foto: Tallinna Tehnikaülikool

TalTechis saab lõpudiplomi sel suvel 1353 tudengit, enim on neid ärinduse ja informaatika erialadel.Bakalaureuseõppe lõpetajaid on 692 ja magistriastmes 661, neist kiitusega ehk cum laude 205.

Kõige rohkem lõpetajaid oli ärinduse õppekaval, järgnevad informaatika, ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimine, IT-süsteemide arendus  ning digimuutused ettevõttes.

Koos talviste lõpetajatega sai TalTech sel õppeaastal juurde 1644 vilistlast.

Ülikooli rektor Tiit Land paneb lõpetajate südamele ühiskonna muutmise vajadust. „Valgus ei jõua maailma iseenesest, vaja on neid, kes seda annavad, jagavad. Ning just Tallinna Tehnikaülikooli lõpetajad on need, keda ühiskond võib ja saab usaldada.“

TalTechi lõpuaktused on vahemikus 16.–29. juuni, täna saavad lõpudiplomi kätte IT-teaduskonna, Virumaa kolledži ja Eesti Mereakadeemia värsked vilistlased. Aktuste ajakava ja otseülekandeid saab vaadata SIIN. Lõpetajate nimekirjad leiab ülikooli ajakirja Mente et Manu suvenumbrist, mis on kättesaadav nii kodulehel kui ka ülikooli linnakus.

TalTechi ja ka teiste kõrgkoolide lõpetajad on oodatud oma õpinguid jätkama, näiteks 6. juuli keskpäevani saab sisse astuda magistriõppesse. Vastuvõtt mikrokraadidele kestab 12. augustini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.