"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Joobes mees ärandas kaks autot (0)
19. juuni 2022
Albert Truuväärt/Pilt on illustratiivne

Lõppeval nädalal Võrumaal purjuspäi kaks autot ärandanud juhtimisõiguseta mees sai kahtlustuse korduvas joobes juhtimises ning kahe sõiduki omavolilises kasutamises, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

Selle nädala esmaspäeva hommikul teatati politseile, et Võrumaal Rõuge vallas ärandas 25-aastane mees Volkswagen Passati, millega tegi avarii.

Politsei teatas nädala algul, et esialgsetel andmetel jättis mees avariilise masina teekraavi ning liikus jalgsi lähedal asuva taluni, kust võttis kasutada lukustamata sõiduauto. Taluõuelt kasutada võetud Opel leiti tee servast seismast ning masina ärandanud joobetunnustega mees magas selles.

Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning juhtunu täpsemaid üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Meelis Juursoo ütles reedel, et politsei esitas 25-aastasele Võrumaal elavale mehele purjus peaga kahe sõiduki ärandamise eest kahtlustuse korduvas joobes juhtimises ja kahe sõiduki omavolilises kasutamises.

«Kahtlustatav oli tarbinud ohtralt viina ja selles peitub ka teo motiiv – adekvaatset vajadust autoga sõita tal ei olnud, lisaks ei ole tal ka juhtimisõigust,» sõnas Juursoo. «Alustuseks läks kahtlustatav sõitma oma tuttava Volkswagen Passatiga, kui ehmus ühel hetkel kummivilina peale, kaotas auto üle kontrolli ning sõitis autoga teelt välja. Autost võttis mees kaasa pudeli viina ja jõi seda veel.»

Prokuröri sõnul otsustas kahtlustatav, et tuleks sõita tagasi tuttava juurde, et temaga autole järele tulla. «Ta märkas tee ääres üht Opelit, millel olid süütelukus võtmed ees. Mees istus selle rooli ja hakkas tuttava suunas tagasi sõitma ning õnneks sai mees lõpuks isegi aru, et ta ei tule auto juhtimisega toime ja jäi tee ääres seisma. Lõpuks saabus auto juurde politsei ja mees peeti kinni,» rääkis Meelis Juursoo.

Prokurör ütles, et selline käitumine inimeste tervise, elude ja vara suhtes on harukordselt vastutustundetu. «Tuleb tänada õnne, et juba esimesel teelt väljasõidul keegi autole ette ei jäänud ning mees teise autoga ohtlikult sõites ühtegi liiklusõnnetust ei põhjustanud, sest siis võinuks tagajärjed olla oluliselt raskemad,» sõnas ta.

«Keeruline on mõista, kuidas ei jõua osadele inimestele kohale, et autojuhtimine ja alkohol ei käi mitte kunagi mitte ühelgi tingimusel omavahel kokku,» lisas Juursoo. «Kui otsustad osaleda liikluses, siis tuleb vastutada enda juhitud sõiduki ja sellega põhjustatud tagajärgede eest ning iga kord alkoholijoobes autorooli istudes võetakse tohutu risk, sest alkoholi mõju on ettearvamatu. Tihti inimesed alahindavad enda joovet ja seetõttu tunnevad, et tulevad sõidukite juhtimisega toime. Kuid senine praktika näitab, et vastutustundetud joobes juhid lõpetavad kainestusmajas, kraavis või koguni vanglas.»

Korduva joobes juhtimise eest võib kohus karistada kuni nelja-aastase vangistusega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.