"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Põnev mälumängusari ootab ajuderagistajaid, Mälukale saavad registreerida kõik kuni neljaliikmelised võistkonnad (0)
20. juuni 2022
Foto Pixabay

Mälukas on põnev mälumängusari, mis toimub juba kolmandat korda 21. juunil kell 19.00 Hiiu Pubi 2. korrusel. Mälukat viib läbi Erik Aru.

Võistkondlikule Mälukale saavad registreerida kõik kuni neljaliikmelised ajuderagistamise võistkonnad e-mailitsi: info@hiiupubi.eu või siis tund enne algust kohapeal. Millised on küsimused ja teemad, see jääb igal korral üllatuseks.

Rahvapärased mõistatused on vana nähtus. Eesti Kirjandusmuuseumi kogus leidub kümneid tuhandeid kujundlikult või küsimusena sõnastatud ütlusi, mille eesmärk on panna kuulaja arvama, kelle või millega on tegu. Niisiis on inimestele ikka ja jälle meeldinud pingutada oma mälu ja loogiliste järelduste tegemise võimet. Seda kummalisem, et avalike mälumängude korraldamise mood on üsna noor – algas see alles 1970ndatel Suurbritannias.

Tõsi, juba tol ajal tundis maailm raadio teel edastatavaid mälumängusaateid – meie enda legendaarne „Mnemoturniir” alustas 1967. aastal, selle otsene inspiratsiooniallikas, Soome Yleisradio praeguseks hingusele läinud saatesari „Viisasten kerho” ehk „Tarkade klubi” läks aga eetrisse juba 1945. aastal.

Ilmselt võib just „Mnemoturniiri” edu lugeda põhjuseks, miks juba nõukogude ajal olid Eestis moes koolides, asutustes ja suvelaagrites toimuvad mälumängud ning tekkis elujõuline mälumängukultuur oma tavade, reeglite ja staaridega. Kõik see kandus kujul edasi ka 21. sajandisse ning viimase paarikümne aasta jooksul on kõikvõimalikest individuaalsetest ja võistkondlikest, üldise ja erialase sisuga ning rohkem ja vähem professionaalsetele osavõtjatele mõeldud mälumängudest saanud Eesti elu lahutamatu osa.

Mälumäng on popp, kõvematele tegijatele võib ta olla isegi midagi töö laadset, milleks valmistutakse põhjalikult (vastavat kirjandust pole raamatupoodidest just raske leida) ning mille võit või kaotus võib põhjalikult mõjutada asjaosalise enesehinnangut. Rääkimata sellest, et mõnel mälumängul pannakse välja üsna märkimisväärseid auhindu. Tõsi, enamasti mitte rahalisi, kuid ka võimalus võita kontserdi- või teatripileteid, poodide kinkekaarte või lihtsalt häid plaate ja raamatuid on ju ahvatlev.

21. juunil algusega kell 19 Hiiu Pubis 2. korrusel toimuva mälumängusarja Mälukas kolmanda mängu viib sedapuhku läbi Erik Aru, kelle saavutuste nimekiri räägib iseenda eest: võistkondlik Eesti meister aastal 2019, hõbe 2009 ja 2017, paarismängu pronks 2006, Aare Sireli memoriaali võitja 2007 ja pronksmedalist 2013, pildikilva hõbe 2012, muusikaviktoriini Eesti meister 2015.

Võistkondliku Mäluka auhinnad panevad välja Karisma Food, Heineken ja Food Expert. Registreerida saavad aga kõik kuni neljaliikmelised ajuderagistamise võistkonnad e-mailitsi: info@hiiupubi.eu või tund enne algust kohapeal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.