"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Eakas naine suri hooletu nõelravi tagajärjel, mida ta sai Lasnamäe kortermaja keldris asuvas massaažitoas (0)
21. juuni 2022
Foto: Pixabay / foto on illustratiivne

Põhja prefektuuri kriminaalpolitseinikud pidasid juuni alguses kinni naise, keda kahtlustatakse hooletult osutatud nõelravis, mille tõttu suri tema kliendiks olnud 74-aastane naine, vahendab BNS.

Selle aasta 5. mail leiti Tallinnas asuvast korterist 74-aastase naise surnukeha. Surnukeha saadeti kohtuarstlikule lahangule, kus selgus, et surma võis põhjustada ebakompetentselt osutatud nõelravi teenus. Põhja prefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talitus alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest.

Kriminaalpolitseinikud selgitasid välja, et naine oli käinud samal hommikul Lasnamäel kortermaja keldris asuvas massaažitoas, kus oli lasknud endale teha ka nõelravi. Koju tagasi jõudes halvenes naise tervislik seisund märgatavalt ja ta suri enne, kui lähedased jõudsid kutsuda kiirabi. Juuni alguses pidasid uurijad kuriteos kahtlustatavana kinni 67-aastase naise, kellel puudus õigus nõelravi teenuse osutamiseks.

“Politsei jaoks on tegemist tavapäratu juhtumiga, kus oma tervisemuredele leevendust otsima läinud eakas naine kaotas kahjuks oma elu isehakanud nõelravitseja käe läbi,” ütles kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Vares. “Loomulikult tuleb oma tervise eest hoolt kanda, kuid palun usaldage ennast ravima vaid kvalifitseeritud spetsialiste, kes ka päriselt teavad, mida nad teevad.”

Tervishoiutöötajate pädevust, eriala ja töökohta saavad kõik inimesed kontrollida Terviseameti avaliku tervishoiutöötajate registri kaudu.

Kriminaalmenetlust viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talitus ja juhib Põhja Ringkonnaprokuratuur.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.