"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Kristiine linnaosa Lilleküla peatuse raudteetunneli valgustus kaasajastati (0)
21. juuni 2022

Tehnika tänava, Kristiine kaubanduskeskuse ja Lilleküla staadioni vahelise raudteetunneli valgustus läbis AS Eesti Raudtee tellimusel uuenduskuuri. Kergliiklejate turvatunde ja mugavuse tagamiseks liiklemisel paigaldati energiasäästlik valgustus, mis intensiivistub inimeste tunnelisse sisenedes ning muul ajal põleb säästureźiimil.  

„Uuendasime Lilleküla tunneli valgustust ‒ lambid asendasime LEDidega, paigaldasime hämara- ja liikumisandurid ning lampide turvavõred puhastati ja värviti. Kindlasti annab see oma panuse säästlikumale energiatarbimisele ning keskkonna hoiule,“ kommenteeris Eesti Raudtee kinnisvara juht Margus Tint.

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe sõnul on tegemist kohalikele elanikele olulise tunneliga. „See raudteealune tunnel ühendab Kristiine linnaosas asuvat Kotkapoja tänavat Kesklinnas asuva Tehnika ja Väike-Ameerika tänavatega. Üha rohkem inimesi läbib tunnelit jalgsi või jalgrattaga, mistõttu on oluline et tunnelit kasutavate inimeste ohutus ja liikumismugavus oleksid tagatud. Samas toob energiasäästlikum valgustuse lahendus kaasa ka püsikulude kokkuhoiu,“ kommenteerib Riibe raudteetunnelite kaasajastamist. 

Hiljuti leidis Lilleküla ja teiste raudteetunnelite juures aset ka aktsioon „Tule rattalt maha“ ja „Aitäh“, suunamaks kergliiklejaid tunneleid läbima jalgratas käekõrval ning teisi liiklejaid märgates. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.