"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Magdaleena polikliiniku renoveerimiseks sõlmiti 15 miljoni euro suurune laenuleping (0)
22. juuni 2022
NIB-i president ja tegevjuht André Küüsve ning Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) juhatuse esimees Tarmo Bakler. Foto: ITK

Põhjamaade Investeerimispank (NIB) ja Ida-Tallinna Keskhaigla sõlmisid 12 aastaks 15 miljoni euro suuruse laenulepingu, millega rahastatakse haigla erakorralise meditsiini keskuse (EMK) uuendamist ja Magdaleena polikliiniku renoveerimist.

Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe Tarmo Bakleri sõnul on oluline, et haiglal on võimalik mahukaid investeeringuid finantseerida.

„Oleme tipptasemel tervishoiuteenuseid pakkuv haigla ning selle taseme hoidmiseks on vaja investeerida nii seadmetesse kui hoonetesse. 2022. aasta suuremateks investeeringuteks on diagnostilise võimekuse parandamine PET/KT-seadme (positronemissioontomograafia-kompuutertomograafia) ostmisega, uue erakorralise meditsiini keskuse valmimine ja sel aastal alustatud ning järgmisel aastal valmiva Magdaleena keskuse renoveerimine,“ selgitas Tarmo Bakler.

EMK investeeringud hõlmavad radioloogiaüksuse renoveerimist ja uue bloki ehitamist. Pärast moderniseerimist lühenevad keskuses tõhusama diagnostikavõimekuse tõttu uuringute ja protseduuride järjekorrad. Laiendatud ruumid ja uus varustus kiirendavad erakorraliste patsientide käsitlemist, vähendades ooteaegu ja seega suurendades valmisolekut suurema hulga patsientide ravimiseks.

„Investeeringud tagavad ühes Eesti peamistest tervishoiukeskustest teenuste suurema kättesaadavuse ja parema keskkonna nii patsientidele kui ka tervishoiutöötajatele. Lisaks suurendab renoveerimine energiatõhusust, mis tähendab haigla jaoks märkimisväärset energiasäästu,“ ütles NIB president ja tegevjuht André Küüsvek.

Magdaleena D-korpuse renoveerimine võimaldab koondada esmatasandi tervishoiu- ja tugiteenuste osutajad ühe katuse alla, parandades teenuste kättesaadavust.

EMK ehitustööd lõpetati juunis ning keskus avatakse patsientidele juulis. Magdaleena D-korpuse renoveerimine viiakse lõpule 2023. aastal.

Ida-Tallinna Keskhaigla on üks Eesti suurimatest haiglatest, mis koosneb seitsmest kliinikust ning teenindas möödunud aastal ligikaudu 26 000 statsionaarse ravi ja 500 000 ambulatoorse külastuse patsienti. Haiglas töötab ligi 2500 inimest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.