"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
video Tallinn toetab päikesepaneelide paigaldust (0)
22. juuni 2022

Tallinn on vastu võtnud otsuse, et korterelamud saaksid taotleda toetust päikesepaneelide paigaldamiseks. Üldjuhul on see kulukas ettevõtmine, seetõttu toetab linn päikesepaneelide paigaldust ja maksab kinni 30% kuludest.

Tallinn eraldas päikesepaneelide rajamiseks 400 tuhat eurot. Toetust saab taotleda “Fassaadid korda” kampaaniast. “Päikesepaneelide paigaldamise puhul saab taodelda toetust kuni 30 protsenti projekti maksumusest ja maksimumsummas 20 tuhat eurot,” ütles Tallinna Linnavolikogu keskkonna- ja kliimakomisjoni juht Maris Hellrand.

Kuna meede on uus, suhtuvad korteriühistud pakkumisse ettevaatusega. See tähendab, et tormi jooksma neile meedetele vähemalt esialgu ei hakata.

“Kõik kardavad seda suurt-suurt hinnatõusu ja sellepärast hoidutakse kõikidest renoveerimistest, rattaparkla tegemistest, päikesepaneelide paigaldamisest täielikult eemale,” kinnitas mitme korteriühistu esinaine Lea Nõuakas.

Vähem tähtis pole ka rattamajade ehitamine. See võimaldab kõigil jalgratast turvaliselt hoida. Rattamajade toetamiseks eraldati 350 tuhat eurot. Rattamaja ehitamise toetus on kuni 70 protsenti ja maksimaalselt 10 tuhat eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.