"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
28. juunil kell 17:30 Tallinn tutvustab linlastele Kose tee rekonstrueerimise projekti, mis muudab liiklemise turvalisemaks ja mugavamaks (0)
22. juuni 2022

Tallinna linn valmistab ette Pirital asuva Kose tee rekonstrueerimist, et muuta tee turvalisemaks ja ligipääsetavamaks. Projekti avalik tutvustus toimub teisipäeval, 28. juunil algusega kl 17.30 Särgava külalistemajas (E. Särgava allee 4).

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on plaanis rekonstrueerida Kose tee vahemikus Pirita teest Rummu teeni.

„Sõidutee kate uuendatakse ligi pooleteise kilomeetri ulatuses. Kavandatud on ka jalg- ja jalgrattateed, mis parandavad tee ligipääsetavust ja laiendavad jalakäijate liikumisvõrgustikku. Soovime piirkonnas liiklust rahustada, et Lillepi parki minnes saaks igal pool üle tee mugavalt ja turvaliselt. Pärast rekonstrueerimist viib parki viis jalgteed, mis teeb Kose tee ühenduse pargiga oluliselt paremaks,“ selgitas Svet ja lisas, et ohutumaks liikumiseks vähendatakse suuremal osal rekonstrueerivast teelõigust ka autode sõidukiirust 30 kilomeetrini tunnis.

Liikluse rahustamiseks on ette nähtud veel künnised ja tõstetud ristmikud (Tuulenurga ja Saare tn ristmikul, Kose tee ja Tõru tn ristmikul, Kose tee ja Urva tn ristmikul, Sarapuu bussipeatuse vahele). Kokku jääb rekonstrueeritavale lõigule neli bussipeatust mõlemas liikumissuunas ja ristumised nelja tänavaga.

Uueneva teelõigu äärde rajatakse kaasaegne tänavavalgustus, uuendatakse ja korrastatakse kanalisatsiooni ja sademevee ärajuhtimist ning teega külgnevatele aladele rajatakse muruplatsid.

Kose tee rekonstrueerimise põhiprojekti tutvustavad 28. juunil projekteerija ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti esindajad. Kohapeal saab projekti osas avaldada oma arvamust, teha ettepanekuid ja osaleda arutelus. 

Põhiprojekti koostas OÜ T-Model Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.