"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
video ja Galerii Jaaniõhtul sai sõnajalaõit otsima koos Uku Suviste ja Stefaniga! (0)
23. juuni 2022

Stroomi rannas esines jaaniõhtul Uku Suviste ning sealne laat tõi kohale üle saja põneva kaupleja. Harku järve rannas mängis aga tantsuks Saksa tantsubänd Groove Coverage.

Kesklinna jaanituli peetakse tasuta perepeona 23. juunil algusega kl 18 Snelli pargis, kus lavale astuvad Traffic, Stefan, Masha Ye, Boris Lehtlaan ja Are Jaama. “Kindlasti saab kuulda lugu “Hope” ja ka uut laulu “Miraaž”, ning mul on veel üllatusi varuks,” märkis Stefan. “Olen ise küll armeenlane, kuid on väga eriline tunda eestlaste armastust ja tuge, mida nad ka siis väljendasid, kui ma Eurovisioonil käisin. Seda on näha ka mu tihedast kalendrist, kuhu esinemisi pidevalt lisandub. Õppisin Eurovisioonil käies, et tähtis on nautida hetki, ükskõik kes sa ka pole või mis etapis elu parasjagu on. Ükski hetk ei kordu enam kunagi.”

Vaata galeriid (104)

Stefan tähistab oma jaaniõhtut tavaliselt kuhugi sõpradega välja minnes. “Samas, kui mul on esinemine, siis naudin õhtut koos nendega. See jaanipäev tuleb väga tegus, mul on mitu esinemist ning suvel annan välja ka uue eestikeelsete lugudega albumi.” Haabersti korraldab tänavu esimest korda tasuta jaanitule Harku järve ääres. 22. juunil kella 15-23 astuvad seal üles Groove Coverage, Voldemar Kuslap, Cityflash & Laura-Ly, Sunshine Band ja Hanna-Sandra.

Mekkida saab ka prantsuse köögi hõrgutisi

Põhja-Tallinn taastab pärast kaheaastast koroonapausi populaarse Stroomi jaanitule, tähistades 22. juunil pööripäeva Stroomi rannas ja rannapargis laada ja meelelahutusega. “Mul on hea meel, et saame jälle tähistada jaanipäeva Stroomi rannapargis. Kavas on jaanilaat, mitmekülgne meelelahutus, suur jaanilõke ja Uku Suviste kontsert,” ütles Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap. “Ootame põhjatallinlasi ja külalisi veetma mõnusat päeva mere ääres.”

Suur jaanilaat avatakse kell 12 ja see töötab kella 19-ni.. Korraldaja, Domino OÜ tegevjuhi Eili Pihlaku sõnul jagub üllatusi nii suurele kui ka väikesele. “Laadalt võib kõike leida! Tulemas on sada müüjat, kes kõik midagi põnevat pakuvad. Talukaubast näiteks sinki, mett ja seenehoidiseid, samuti juustu, vahvleid ja komme,” rääkis Pihlak. “Osta saab taimi ja käsitööd, riideid ja jalanõusid. Tooteid on Lätistki.”

Kultuuriprogramm algab kell 15. Jaanilõke süüdatakse kella 18 paiku ja kell 18.30 astub lavale Uku Suviste bändiga. Päeva juhib Erkki Sarapuu.

Pärast Covid-19 tingitud pausi tähistab 22. juunil algusega kl 19 jaanipäeva suurejoonelise tulega ka Lasnamäe. Tasuta sündmus toimub Paevälja tühermaal, kuhu saab mugavalt tulla nii jalgsi kui bussiga. Kavas on kontsert ja rahvatantsud, kohapeal saab osta maitsvaid toite. Kella 19-21 on kavas tegevused lastele. Lasnamäe jaanitule peaesineja on VIA Baltika. Kontserdil esineb veel Tantsuansambel “Lee”. Eduard Toman kahjuks haigestumise tõttu Lasnamäe jaanitulel osaleda ei saa. Tema asemel esineb üritusel Siiri Känd. Lõke süüdatakse kell 21.45. Tänavu on Lasnamäe jaanituli alkoholivaba üritus. Õhtu kulmineerub suure lõkkega ning kogu sündmus lõpeb südaööks.

Mustamäe korraldab jaanipäeva eel, 18. juunil kella 12-19 Männi pargis suure grillipeo, kus peaesineja on Smilers. Jaanilaat pakub samas kirjut kaubavalikut ligi viiekümnelt müüjalt. “Laadal on suur toiduala paljude restoranide cateringidega,” sõnas Pihlak. “Valida saab šašlõkist kuni prantsuse köögini.”

Kaasa saab osta kala ja liha, mett ja magusaid tooteid, värsket talukaupa ja maasikaid.
Kristiine suvesimman algab 22. juunil kl 19 Löwenruh´ pargis, kus kõlab kaasakiskuv ja meloodiline tantsumuusika. Esinevad ansambel Sunlight ja Lauri Hermann, Kristjan Reinvee, Sven Schmeiman, Käroli Kärdi ja Hele-Riin Mällo.

Haaberstis ka kirjanduslik jaanituli

Haabersti jaanipeol jätkub tegevusi igale vanusele. “Külastajaid ootab toiduala, lasteala ning noortele toimub otse lavalt DJ-de võistlus. Süüdatakse suur jaanilõke ning peo lõpetab meeldejääv jaanidisko,” rääkis linnaosavanem ning lisas, et kontsert on tasuta ning kõik soovijad oodatud.

23. juunil kell 19 ootab jaanipäevale vabaõhumuuseum (Vabaõhumuuseumi tee 12), kus süüdatakse lausa kaks jaanituld. Lõkked on kiigeplatsil, kus muusikat teevad Kukerpillid, ja külaväljakul, kus esinevad Leigarid.

“Vabaõhumuuseumi jaanipäev on inspireeritud raamatukogude aastast,” ütles muuseumi ürituste projektijuht Merike Puura. “Kuie koolimaja viib aastasse 1935, mil tähistati Eesti raamatu aastat ja möödus 400 aastat esimese eestikeelse raamatu, Wanradti ja Koelli katekismuse ilmumisest. Raamatuaasta puhul on koolimajja saabumas kirjanik, et esitleda oma esikteost ja meenutada oma kooliteed. Lavastuse sees on teinegi. Toonane raamatukogu selts on kirjaniku külla tulekuks ette valmistanud Epp Peebu samal aastal ilmunud näidendi “Vaikus lärmitseb”, kus kõik osatäitjad on naisterahvad! Samuti on uhke sündmuse puhul kohal külamuusikud.”

Kolhoosi korterelamu viib aastasse 1978 ja seal tähistatakse saja aasta möödumist A. H. Tammsaare sünnist. “Näeme kolhoosiaegset jaanipäeva, mis inspireeritud kirjandusest. See on aasta, mil A.H. Tammsaare nimeline kolhoos hakkas välja andma kirjanduspreemiat. Sel puhul korraldas kolhoos ka oma luule- ja kirjanduskonkursi, mille parimaid palasid kolhoosi jaanikul ette kantakse,” sõnas Puura.

Jaaniõhtu pilet kehtib alates kella 16.

Kus saab Tallinnas jaanipeole minna?
• 22. juunil kell 12 on kavas suur jaanilaat ja -õhtu Stroomi rannas. Esineb Uku Suviste.
• 22. juunil kell 19 toimub Lasnamäe jaanituli Paevälja tühermaal (Narva mnt 129a). Kavas rahvatantsud.
• Kristiine jaanisimman on kavas 22. juunil kell 19 Löwenruh´ pargis. Kuulda saab eri tantsumuusikat.
• Kesklinna jaanipidu toimub 23. juunil kell 18 Snelli pargis, kus lavale astuvad teiste seas Traffic, Stefan, Boris Lehtlaan ja Are Jaama.
• Haabersti jaanituli on kavas pidada 22. juunil kella 15-23 Harku järve ääres. Seal astuvad üles Groove Coverage ja Voldemar Kuslap.

Tee lõket tuulevaikse ilmaga majast ja metsast eemal!
• Lõket tee mittepõleval alusel või kuivanud taimestikust puhastatud pinnasel. Puhasta lõkkekoha ümbrus vähemalt 0,5 m raadiuses ning piira lõkkekoht kivide või pinnasevalliga.
• Lõkkesuits ei tohi häirida teisi inimesi ega liiklust.
• Tule tegemise koht peab paiknema vähemalt 15 m kaugusel mis tahes ehitisest või põleva materjali lahtisest hoiukohast. Samuti vähemalt 30 m kaugusel metsast. Väljaspool ehitist tule tegemisel võib tuule kiirus olla kuni 1,5 m/sek. Arvestama peab lõkkest lenduda võivate sädemetega.
• Terrassil grillimiseks tohib kasutada ainult sellist elektri- või gaasigrilli, mille kasutusjuhend seda lubab.
• Ära jäta lõket ega grilli järelevalveta. Kindlasti tuleb lõkke kõrvale varuda ämber vett ja pärast tule tegemist põlemisjäägid hoolikalt kustutada kas veega ülevalamise, mulla või liivaga katmise teel.
• Lõkkes tohib põletada vaid värvimata ja immutamata puitu ning kiletamata pappi ja paberit. Lõke ei ole koht, kuhu panna majapidamises üle jäänud pakendeid, mööblit, ehitusprahti, riideid või rehve. Levinud eksiarvamus on, et ühekordsed nõud võib pärast kasutamist lõkkes põletada. Enamik nn paberist või muust taimsest materjalist ühekordseid nõusid sisaldab ka plasti ja selle põletamine on samuti ohtlik nii keskkonnale kui ka inimeste tervisele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.