"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
terrorismirünnak norras Norra terroritõrje käsitleb Oslo tulistamist islamiterrorismina (0)
25. juuni 2022
Scanpix

Norra pealinnas Oslos sai tulistamises kaks inimest surma ja veel mitu raskelt haavata, teatas ööl vastu laupäeva politsei, kelle sõnul toimus intsident kesklinna baaris. 

Uudisteagentuuri NTB andmeil aga leidis tulistamine aset London Pubi nime kandva baari ees.

Oslo politsei kirjutas Twitteris, et üks inimene võeti kinni vahetult pärast vahejuhtumit, mille kohta esimesed teated tulid pärast kella kahte Eesti aja järgi. 

Politsei eraldas sündmuskoha ja palus pealtnägijail koguneda lähedalasuvasse hotelli. 

Norra ajaleht VG kirjutas pealtnägijate sõnadele viidates, et mitmed inimesed põgenesid tulistamispaigast paanikas. London Pub on üks Oslo populaarsemaid geibaare.

VG küsitletud politseiülema Tore Barstadi sõnul ei pea korrakaitsjad juhtunut seni  terrorirünnakuks. Barstad lisas, et kuriteopaiku on kolm, millest üks on London Pub, ülejäänud kaks – väike kiirtoidurestoran ja jazzklubi Herr Nilssen.

Politseid teavitati juhtunust kell 1.14 kohaliku aja järgi, arvatav kurjategija peeti kinni vaid mõni minut hiljem.

“Meil ​​ei ole teavet, mis toetaks või välistaks, et intsidendis osalejaid oli rohkem, lausus Barstad, lisades, et politsei lähtub hüpoteesist, et kurjategijaid võis olla rohkem.

Barstad märkis VG-le, et arstiabi vajab kümme inimest ja kolm neist on raskes seisundis. Lisaks sai olukorras kergemaid vigastusi 12 inimest.

Ühe London Pubis töötava mehe sõnul palus baari personal pärast laskude kuulmist kõigil klientidel põrandale pikali heita ja inimesed jäid politsei saabumiseni lamama.

Norra terroritõrje käsitleb Oslo tulistamist islamiterrorismina

Terroritõrjega tegelev Norra luureteenistus PST teatas laupäeval, et käsitleb öösel Oslo kesklinnas asuva geibaari juures toimunud tulistamist “islamistliku terrorirünnakuna”.

Kinnipeetud kahtlusalusel on “pikk ajalugu vägivalla ja ähvardustega” ning ta on PST huviorbiidis olnud alates 2015. aastast seoses radikaliseerumise ja kuulumisega islamiäärmuslaste võrgustikku, ütles luureteenistuse juht Roger Berg.

Norra politsei käsitleb Oslos toimunud tulistamist terrorismirünnakuna

Norra politsei ütles laupäeval, et käsitleb Oslo kesklinnas kahe inimese surmaga lõppenud tulistamist “terrorismirünnakuna”.

“Politsei uurib juhtunut terrorismirünnakuna,” seisab politsei avalduses. Kahtlustatav vahistati pärast tulistamist, mis toimus kohaliku aja järgi umbes kell 1.00 öösel kolmes eri paigas, sealhulgas Oslo kesklinnas asuva geibaari juures. 

Korraldajad jätavad Oslos toimunud tulistamiste järel Pride’i ära

Norra pealinnas Oslos laupäeva pärastlõunal toimuma pidanud seksuaalvähemuste paraad Pride jääb pärast kahe tapetuga lõppenud öötulistamisi ära, teatasid paraadi korraldajad.

Muuhulgas leidis tulistamine aset Oslo kesklinnas asuva geibaari juures. 

“Kõik Oslo Pride’iga seotud üritused on tühistatud, kirjutasid selle korraldajad Facebookis, viitega politsei selgele soovitusele. Politsei teatas varem laupäeval, et käsitleb ööl vastu laupäeva kahe surnu ja vähemalt 14 haavatuga lõppenud tulistamist “terrorismirünnakuna”.

Oslo öötulistamises kahtlustatu on Iraani päritolu norralane

Kahtlustatav, kelle Norra politsei seoses öötulistamisega kinni pidas, on Iraani päritolu norralane, teatas politsei laupäeval. 

Mees oli siseluureteenistustele varem tuntud ja ta oli seadusega pahuksis olnud väiksemate rikkumiste pärast, mis olid seotud pussnoa ja narkootikumide omamisega. 

Varem teatas politsei, et käsitleb kaks inimest tapnud ja vähemalt 21 haavanud tulistamisi “terrorismirünnakuna”.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.