"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Biden G7 ja NATO peavad Venemaa vastu ühtseks jääma (1)
26. juuni 2022
Scanpix

USA president Joe Biden ütles pühapäeval Saksa kantslerile Olaf Scholzile, et lääs peab seisma ühtsena Vene sissetungi vastu Ukrainas. 

“Peame kokku hoidma,” ütles Biden Scholzile enne G7 kohtumise algust Saksa Alpides. Ta märkis, et Venemaa president Vladimir Putin loodab NATO ja G7 lõhenemisele. “Aga me ei ole seda teinud ega kavatse.”

Biden kohtus Scholziga maalilises Elmau lossis, kus toimub ka G7 tippkohtumine, lisaks veel Suurbritannia, Kanada, Prantsusmaa, Itaalia ja Jaapani riigijuhtide osavõtul.

Biden kiitis Scholzi tegevust G7 eesistujana olukorras, kus Euroopas käib Venemaa algatatud sõda, millele on järgnenud üleilmne tagasilöök majanduses. 

“Tahan teid kiita, et lähete samamoodi edasi nagu kantsleriks saades,” rääkis Biden, lisades, et “teil oli suur mõju ülejäänud Euroopa liikumisele, eriti seoses Ukrainaga”.

Sealjuures ei jätnud 79-aastane Biden meenutamata ka aegu, millal ta suusatas, öeldes Scholzile, et Alpid on “imeilusad”.

Kõrge USA ametnik rõhutas kohtumise puhul, et Bideni ametiaja jooksul on Washington suhetesse Saksamaaga väga tugevalt panustanud. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Välisvaatleja
27. juuni 2022 05:40
Aga NATO ongi ju juba sisemiselt lõhenenud ja seda mitte ainult Venemaa vastu. Taas on lõkkele löönud ka NATO vana sisekonflikt Kreeka ja Türgi vahel ähvardades meid tegelikult teisegi sõjaga Euroopas ja seda veel lausa NATO enda sees ning eeldades, et lääneriikide majandusprobleemid lähiajal mitte ei lahene vaid pigem järsult süvenevad, siis pole ilmselt enam kauaks üksmeelt ka läänemaailma suurimate imperialistide ühenduses G7, sest on juba vana tõde, et kiskjatel jätkub seda vaid toidu ülekülluse tingimustes, muidu ollakse valmis juba midagi häbenemata oma toidulaua kaitseks ka teineteise kõrri kargama. Meenutagem selle ilmeka näitena või eelmise sajandi maailmasõdu ja nende tagamaid.