"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Järgmise aasta Eurovisiooni lauluvõistlus ei toimu Ukrainas (0)
26. juuni 2022
Scanpix/Pilt on illustratiivne

Pärast seda, kui Ukraina vaidlustas otsuse 2023. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse korraldajamaa tühistamise osas, on nüüd kindel, et lauluvõistlus Ukrainas ikkagi ei toimu.

25. juunil Eurovisiooni lauluvõistluse ametlikul veebilehel eurovisionworld.com värskendatud info kohaselt on Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) lõplikult otsustanud, et Ukrainas vältava sõja tõttu ei ole 2023. aasta lauluvõistlust võimalik Ukrainas korraldada, kirjutab Postimees.

Eelkõige on langetatud otsuse taga EBU kohustus tagada kõigi üritusel töötavate ja osalevate inimeste ohutus ja turvalisus, mille planeerimisega korraldajariigis tuleb alustada esimesel võimalusel.

“Eurovisiooni lauluvõistluse korraldamisega on seotud vähemalt 10 000 inimest ning pealtvaatajateks oodatakse veel vähemalt 30 000 fänni üle maailma. Nende heaolu on meie peamine mure,” rõhutab EBU oma värskes teates.

Ohuhinnangus käsitleti mitmeid riske, mis võiksid mõjutada nii suure sündmuse planeerimist. Sealhulgas märgiti ära tõsine õhurünnakute oht, mille tagajärjeks võib olla suur inimohvrite hulk.

Järelduste tegemisel ja otsuse langetamisel võeti aluseks seegi, et praeguse seisuga ei toimu Ukrainas 2023. aastal ühtegi rahvusvahelist suurkontserti. 

Läbirääkimisi järgmise aasta korraldajamaa osas on EBU alustanud Suurbritanniaga, kuna just Suurbritannia saavutas maikuus Torinos toimunud lauluvõistlusel teise koha. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.