"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tondiraba jäähallis kõrvaldati ammoniaaglahuse leke (0)
26. juuni 2022
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Pühapäeva hommikul sai häirekeskus teate, et Tallinnas Tondiraba jäähallis on ammoniaagi leke, mille päästjad kõrvaldasid ning väljapoole hoonet reostus ei levinud.

Kell 8.23 said päästjad teate ammoniaagilekke kohta Tondiraba jäähallis. Sündmusele reageerinud keemiapäästemeeskond sisenes katusel asuvasse kompressoriruumi ja sulgesid lekke. Välja lekkinud aine oli tilkunud ka hoone alumistele korrustele, mis kaeti absorbendiga.

Keemiapääste meeskonna poolt toimus mõõtmisseire olukorra hindamiseks. Seejärel siseneti ruumi redelauto abil ning leke suleti. Lekkinud aine 20 ruutmeetri ulatuses kaeti absorbendiga ning koguti mahutisse ja utiliseeritakse. Ohtlik aine väljaspoole objekti ei lekkinud ning ümbruskonnas viibivatele inimestele ja keskkonnale ohtu ei kujutanud.

Päästjad sulgesid lekke kell 10.51.

Sündmusele reageerisid meeskonnad Kesklinna, Kopli, Lasnamäe, Lilleküla ja Pirita päästekomandodes ning keemiahaagis Kesklinna ja Lilleküla päästekomandodest.

Õnnetuses keegi kannatada ei saanud. Päästjate ohutus keemiasukeldusel oli tagatud spetsiaalsete ülikondade ja hingamisteid katvate vahenditega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.