"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
uuring Kantar Emor: Tajutud hinnatõus on kõrgem kui tegelik inflatsioon (0)
27. juuni 2022
Foto: Scanpix

Hiljutise Kantar Emori uuringu järgi tunnetavad Eesti inimesed umbes 23-protsendist hinnatõusu võrreldes eelmise aastaga, samas statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks mais võrreldes eelmise aasta maiga 20 protsenti.

Iga viies vastaja hindas hinnatõusuks üle 30 protsendi, sealhulgas oli ka neid, kes arvasid, et hinnad on lausa kahekordistunud. “Nendes vastustes on kindlasti tubli annus emotsionaalset reaktsiooni praegusele majandusolukorrale,” kommenteeris Kantar Emori käitumisteaduste juhtekspert Heidi Reinson pressiteates.

“Samas tuleb mõista, et inimeste ostukorvid on erinevad ja kõrge hinnatõusu läbi teinud toote- ja teenusegrupid võivad moodustada suure osa igakuistest kulutustest,” lisas Reinson.

Iga teine eestimaalane on inflatsiooni tõttu ka suuremaid kulutusi edasi lükanud. Madalama sissetulekuga sihtrühmas on seda teinud lausa kaks kolmest vastajast.

Kantar Emori finantskäitumise uuringus osales üle 1600 Eesti elaniku vanuses 18–74 eluaastat. Küsitlustöö toimus mai lõpus ja juuni alguses.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.