„Peatänav ja rohkema ruumi andmine jalakäijaile kütavad kirgi,“ lausus volikogu keskkonna- ja kliimakomisjoni esimees Maris Hellrand. „Augustis on plaan üks lõik Rävala tänaval ümber kujundada, et anda inimestele ettekujutus teistmoodi linnatänavast.“
Nii sulgetaksegi autoliiklusele kolmeks päevaks Rävala puiestee lõik Solarise keskusest Kentmanni tänavani.
Eesti Arhitektide Liidu president Andro Männisõnul valitseb linna roheluse mõistmises Tallinna elanike vahel konflikt. „Ametnikud on siin nagu kahe kivi vahel, ühelt poolt helistatakse ja nõutakse muru madalaks pügamist sotsiaalmeediagi kaudu, teisalt on suurenenud elurikkuse väärtustajate hulk, kes tahavad, et muru pügatakse vähem,“ ütles Mänd. „Mina ise kuulun sinna teise gruppi. Esiteks hoiab mõõdukam niitmine kokku hoida raha ja kütust, teiseks aitab inimestel kuumalainete korral linnas paremini toime tulla. Mida rohkem rohelisi pindasid, mis vihmavett absorbeerivad, seda mõnusam ja turvalisem meil siin on. Elurikkuse ring on väga habras, peame selle säilimist hoidma.“
Et näidata, milline võiks keskkonnasõbralikum linn olla. Organiseerib linn 18. ja 19. augustil linnaruumifestivali <Tulevik on täna/v>, mis toimubki otse tänaval meie kõigi silme all. Sündmuse toimumiseks sulgetakse autoliiklusele kolmeks päevaks Rävala puiestee lõik Solarise keskusest Kentmanni tänavani.
Linnavolikogu keskkonna- ja kliimakomisjoni esimees Maris Hellrandi sõnul on plaan Rävala puiestee ümber kujundada, et anda inimestele ettekujutus teistmoodi linnatänavast.
„Linnaruumifestival on pisut nagu eksperiment vaagimaks, kuidas linnaruumi paremini ja sõbralikumalt kasutada ning liikumisruumi jagada,“ rääkis Hellrand. „Peatänav ja rohkem ruumi jalakäijai
Elutekkeline kliimamuutus
27. juuni 2022 14:17