"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Varro Vooglaid andis peaminister Kaja Kallase kohtusse (6)
27. juuni 2022
Varro Vooglaid Foto Scanpix

Varro Vooglaid ja tema juhitav Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) esitas Harju maakohtule hagi peaminister Kaja Kallase vastu seoses viimase poolt Facebookis tehtud postitusega Vooglaiu kohta.

Vooglaid nõuab Kallaselt ebaõigete andmete ümberlükkamist, kahju tekitava käitumise lõpetamist ja mittevaralise kahju hüvitamist.

Vooglaid ja APTK esitasid hagi kohtule seonduvalt 17. veebruaril Kaja Kallase poolt tema rohkem kui 26 000 jälgijaga Facebooki lehel tehtud ja nii sotsiaalmeedias kui ka tavameedias palju avalikku tähelepanu saanud postitusega. Selles väitis peaminister Kaja Kallas, et Vooglaid on rünnanud Eesti iseseisvust, et Vooglaiu ja SAPTK poolt Toompeal korraldatud meeleavaldusel rünnati Eesti politseid ning et Vabaduse väljakul toimunud meeleavaldusel ründasid korraldajad arste, teadlasi ja meditsiinitöötajaid. 

Lisaks ebaõigete andmete ümberlükkamiseks ja kahju tekitava käitumise lõpetamiseks kohustamisele taotleb Vooglaid kohtult Kallase kohustamist rahalise hüvitise maksmisele kohtu poolt õiglaseks arvatud suuruses, et leevendada põhjendamatu au teotamisega tekitatud ülekohut. Seejuures viidatakse hagiavalduses riigikohtu praktikale, mille kohaselt saab kohaseks pidada rahalist hüvitist, mis täidab ka tulevikus sarnaste rikkumiste ärahoidmise funktsiooni.

Kommentaarid (6)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Eluvaatleja
28. juuni 2022 12:33
Suur tänu hr.V.Vooglaid ! Olete julge ja tugev.
K
27. juuni 2022 15:20
See polnudki argument. Mõeldud kaaslugejatele kindlustunde andmiseks, et õnneks kõik pole "sinusugused trollid".
ei keegi
27. juuni 2022 17:55
teil oli hoopis hirm, et äkki massid ei tunnegi hr Vooglaius vaenlast ära, seepärast märgistasite ta sedelitega "äärmuslane", "rumal" ja "populist", ja kohe kolmega, et ikka kindel oleks
ei keegi
27. juuni 2022 12:14
"mõisapreili" virin vähemalt tundub paljuski liialdusena, loodetavalt saavutab hr Vooglaid mitmeski oma nõudes võidu
K
27. juuni 2022 13:17
Vooglaid on ju äärmuslane, ning rumal populist.
ei keegi
27. juuni 2022 13:58
sellised argumendid, kui kohus on õiglane, ei mõjuta tehtavat otsust