"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
27. juuni südaööni Viimane päev sisseastumisavalduste esitamiseks Kunstiakadeemiasse (0)
27. juuni 2022
Foto Ilja Matusihis

Sisseastumisavaldusi nii bakalaureuse-, magistri- kui doktoriõppesse võetakse vastu Eesti Kunstiakadeemia (EKA) eestikeelsetele õppekavadele kuni 27. juuni südaööni sisseastumise infosüsteemi SAIS vahendusel. EKA-s kohapeal saab avaldusi esitada veel esmaspäeval kell 10–16 õppeosakonnas ruumist number D206.

Enam kui kolmekümnele arhitektuuri-, disaini-, kunsti-, ja kunstikultuuri valdkonna erialale on oodatud õppima motiveeritud, visuaalselt ja sotsiaalselt tundlikud inimesed, kes näevad end tulevikus aktiivsete kultuuriruumi kujundajatena.

EKA on üks väheseid ülikoole, kuhu astudes ei saa määravaks niivõrd riigieksamite tulemused, kuivõrd vestlus eriala vastuvõtukomisjoniga ja loomingulised sisseastumiskatsed. Sisseastumiseksamid ja -vestlused kandidaatidega toimuvad 29. juunist 5. juulini ning vastuvõtu tulemused teatatakse hiljemalt 8. juulil.

Tänavu uusi õppekavasid EKA-s ei avata, kuid põhjaliku uuenduskuuri on läbinud sessioonõppekava Disain ja innovatsioon, mis pakub võimalust valida nelja tööturul nõutud disainivaldkonna eriala vahel ning omandada bakalaureusekraad nelja aasta jooksul osalise koormusega õppides.

Eesti Kunstiakadeemia on ainus avalik-õiguslik kunstiülikool Eestis ning pakub kõrgel tasemel ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelist arhitektuuri-, disaini-, kunsti-, ja kunstikultuurialast kõrgharidust. Maailma tippülikoole reastava edetabeli QS World University Rankings andmetel kuulub EKA 2022. aasta seisuga maailma 200 parima kunsti- ja disainiülikooli hulka. 2021. aasta lõpetajate rahulolu-uuringu põhjal on ligi 90 protsenti EKA lõpetanutest oma haridusega väga rahul ning soovitaks seda ülikooli teistelegi.

EKA teeb koostööd maailma parimate ülikoolidega ning on oluliste rahvusvaheliste haridus- ja erialavõrgustike liige. Ligi 60 protsenti EKA tudengitest saab rahvusvahelise kogemuse vahetusõpingutel või välispraktikal osaledes. Üha olulisemal kohal õppe- ja teadustöös on koostöö nii era- kui avaliku sektoriga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.