"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Algas Lasnamäed ja kesklinna ühendava kergliiklustee ehitus (0)
28. juuni 2022
Foto Albert Truuväärt

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel algasid täna, 28. juunil Lasnamäe rattateed kesklinnaga ühendava kergliiklustee ehitustööd. Esimeses etapis rajatakse teelõik Tondiraba pargist kuni Vana-Kuuli tänavani. Tööde valmimise lepinguline tähtaeg on november 2022.

„Uus kergliiklustee võimaldab jalutada ja sõita jalgrattaga kogu Lasnamäe rohekoridoris, täpsemalt linnaosa piirist Kadrioru pargiga kuni Lasnamäe lõpuni Pirita jõeorgu. Tegemist ei ole pelgalt teega, vaid uue ja kvaliteetse linnaruumiga, mis oluliselt avardab liikumis-, kõndimis- ja sportimisvõimalusi Tallinna suurimas linnaosas. Loodan, et parema ühenduse loomine Lasnamäe ja Kesklinna vahel innustab tallinlasi aktiivsemalt jala käima ja alternatiivseid transpordiliike kasutama,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet.

„Seda kergliiklusteed ootavad paljud Lasnamäe elanikud, sest tulevikus võimaldab see jõuda turvaliselt ja mugavalt kesklinna nii jalgsi, jalgrattaga kui ka kergliikuriga. Ka mina loodan, et uue kergliiklustee valmimine motiveerib meie inimesi rohkem liikuma,“ lisas Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Ehitustööde esimese etapi käigus rajatakse 1,2 kilomeetri pikkune kergliiklustee lõik Tondiraba pargist kuni Vana-Kuuli tänava ja Liikuri tänava ristmikuni. Uus teelõik kulgeb valdavalt paralleelselt Liikuri tänavaga. Jalakäijate ja jalgratturite liiklusruum on loodava lahenduse puhul omavahel eraldatud. Jalgteele pannakse sillutiskivist ning jalgrattateele asfaltkate. Tervisejooksu harrastajatele mõeldes rajatakse jalgtee äärde koorepuruga kaetud jooksurada. Jalgratturite tarvis paigaldatakse teelõigule rattapump, rattahoolduspukk ja rattahoidjad. Tee äärde ehitatakse ka pinkide ja prügikastiga varustatud puhkamistaskud.

Ohutu teeületuse tagamiseks kergliiklejatele ja liikluse rahustamiseks tehakse ohutussaar Liikuri tänavale ja teekünnis Lindakivi puiesteele. Nägemispuudega jalakäijate turvalisuse tagamiseks pannakse jalakäijate ülekäiguradade ette tekstuurplaatidest katendi ribad.

Teelõigule rajatakse veel LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus ning ülekäiguradade erivalgustus. Teega piirnevale alale istutatakse 26 harilikku tamme, 57 pooppuud, 23 valget pihlakat, 1050 punapaju ja 1760 harilikku sarapuud – ühtekokku 2916 puud. Haljastustööde käigus rajatakse ka erinevaid istutusalasid ja niidutaimedega kaetud platse.

Kergliiklustee projektdokumentatsiooni koostas OÜ Keskkonnaprojekt, maastikuarhitektuurse lahenduse autor on OÜ Lootusprojekt ning ehitustöid teeb AS TREV-2 Grupp. Ehitustööde lepinguline maksumus on 1,46 miljonit eurot. Tallinna linn on projektile taotlenud toetust Euroopa Liidu struktuurivahenditest.

Liikuri tänaval liiklejatel palutakse arvestada, et ehitustööde tõttu on piirkonnas tavapärane liiklemine häiritud ning järgida ajutisi liiklusmärke. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.