"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Nõmmel alustas esimene 16-liikmeline õpilasmalevlaste grupp oma töösuve (0)
28. juuni 2022
Foto SA Õpilasmalev koduleht

Teisipäeval, 28. juunil, alustas esimene 16-liikmeline õpilasmalevlaste grupp oma töösuve Nõmmel. Nõmme noortest komplekteeritud grupp teostab oma linnaosa heakorratöid kuni 8. juulini.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul on õpilasmalevlased Nõmme heakorratöid teostanud aastaid. „Ühest küljest on nende panus on meie parkide ja haljasalade korrashoidmisel oluline, aga vähem oluline ei ole ka noortele töökogemuse pakkumine. Linnaosas heakorratöid teinud noor tunneb tugevamat seotust kohaliku keskkonnaga ning ise tõenäoliselt tuleviku koristustöödeks põhjust ei anna,“ rääkis Kuri.

Nõmme linnaosas teostab sel suvel heakorratöid 32 13-15 aastast õpilasmalevanoort. Noored on jaotatud kaheks 16-liikmeliseks grupiks. Esimene grupp teostab töid kuni 8. juulini. Teine alustab 18. juulil ning nende töösuvi kestab kuni 29. juulini.

Tallinnast läheb teele 61 malevarühma. Neist 25 rühma jäävad tööle pealinna ja suuremale osale neist on tööandjaks Tallinna linnaosad või asutused. 36 rühma läheb aga laiali üle kogu Eesti. Tööandjateks on eraettevõtted nii põllumajandusest kui ka teeninduse ja turismi valdkonnast. Malevasuve lõpetab 9.–11. augustil toimuv üleriigiline EÕM kokkutulek Toosikannul.

Nõmme linnaosas töötavate noorte tegemisi saab jälgida ka Nõmme linnaosa valitsuse Instagrami lehel minu_nomme.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.