"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
video Haven Kakumäe sadama kapten: kogu Läänemerel ei ole nii head sadamat (0)
29. juuni 2022

“Paljud külalised, kes on käinud ka mujalt Läänemere sihtkohtadest, ütlevad et kogu  Läänemerel on nii head sadamat kui Haven Kakumäe, raske leida. Sadam on suur, uus ja läbimõeldud infrastruktuuriga. Vähem tähtis ei  ole ka geograafia, oleme siin väga kaitstud igasuguste ilmaolude eest,” rääkis Haven Kakumäe sadama kapten  Martin Tuul.

“Meil on siin kokku 300 ujuvkai kohta, millest 270 on privaatkohad. Igaüks saab  endale rentida kai koha päris enda laevale. Aga loomulikult oleme avatud ka külalistele.  Külaliskohti meil on kuskil kolmkümmend,” lisas kapten.

2017.a. avatud uus ja modernne jahisadam on kõikide merekarude unistus – ideaalses asukohas Tallinna külje all, looduslikult heade tingimustega turvaliseks ja tipptasemel sadamateenuste pakkumiseks.

Juba kuuendat aastat on Haven Kakumäe nii kohalike kui ka ümberkaudsete inimeste seas üks armastatumaid vaba aja veetmise kohti ja seda loomulikult  just suvel.

Hea ilma korral ei ole haruldane, et külastajate arv päevas küündib tuhandetesse. Eriti palju rahvast meelitab Haven kohale nädalalõppudel ning õhtupoolikutel, kuna päikeseloojangud on seal ühed linna kaunimad.

“Eriti ilusad on siin päikseloojangud, eilegi oli väga ilus päikseloojang, terve muuli äär oli rahvast täis. Ja niisama inimesed naudivad. Meie sadamas on hästi palju avalikku ala. Praktiliselt kõik,  välja arvatud ujuvkaid, igale poole saab inimene ligi. Mööda promenaadi jalutuskäik edasi  tagasi on umbes kaks kilomeetrit,” rääkis Haven Kakumäe juhatuse esimees Neeme Kaarma.

Haven Kakumäe sadama vahetus läheduses on  mitu spordiväljakut ja terviserada igas vanuses spordiharrastajale.  Näiteks on võimalik harrastada rannavollet, jalgpalli või tennist. Palliplatsid ja väljakud on avatud kõigile, selleks on vaja marina.havenk.com kodulehel aeg broneerida.

“Meil on siin ka lastelaagrid, mis on nüüd kolmandat aastat väga populaarsed ja  täis müüdud juba väga ammu. Täiskasvanutele meil on Sailing Center ehk siis  algajatele on päris koolitused, kuidas siis purjekaga hakkama saada. Kuna  nad on ka nüüd aastaid siin tegutsenud, siis on siin nii meeskonnad kui firmaüritused kui ka omavahel võidusõidud,” rääkis Kaarma.

Igal juulikuu neljapäeval leiab Havenis aset ka mõni meeleolukas kontsert.  7. juulil astub üles Kadri Voorand, 14. juulil Nancy, 21. juulil Stefan ja 28. juulil Smilers.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.