"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
27. august kell 11-22 PIME festival avab pimedate maja linnarahvale (0)
29. juuni 2022
Foto Albert Truuväärt

Põhja-Eesti Pimedate Ühing kutsub 27. augustil kell 11-22 oma territooriumil Tallinnas Tondi 8A toimuvale heategevuslikule kunsti- ja muusikafestivalile PIME ehk Pimedate Inimeste Maja Esitlus, kus kohtuvad muusika, kunst ja pimedus.

Festival toimub koostöös majas tegutsevate ettevõtetega – Blind Sound muusikastuudio ning värvi- ja kunstipood Spekter.

Eesmärk on Põhja-Eesti Pimedate Ühingu (PPÜ) maja ja selles toimuvate tegevuste tutvustamine laiemale üldsusele. Tänavune festival kuulub ka ühingu 100. juubeli ürituste sarja.

Pileti tulu läheb Põhja-Eesti Pimedate Ühingu tegevuskeskuse toetuseks, kus pakutakse pimedatele ja vaegnägijatele rehabilitatsiooni-, koolitus- ja töövõimalusi.

PIME kavva mahub erinevaid tegevusi nii majas kui hoovis. Toimuvad kontsertid suurel laval, üksiksolistid ja muud tegevused väiksel laval. Kogu päeva vältel ootab külastajaid tänavatoit. Kell 11-20 on avatud pimedate ja vaegnägijate käsitöö laat.

Põnevaid avastusi pakub kogemusrada “Elamused pimeduses”, mis võimaldab nägijatel kogeda mitmeid tegevusi ja takistusi, millega pime inimene igapäevaelus kokku puutub.

Juubelihõngu lisab üritusele ajalool põhinev Terateatri näitus-lavastus “Aja pimedad pildid”, lavastaja Jaanika Juhanson.

Välilaval toimuvad Blind Sound Stuudio kureeritud kontserdid tuntud Eesti artistide ja bändide poolt.

Kogu festivali vältel toimub värvipood Spekter tänavakunsti jam – esitletakse uut graffiti-väligaleriid.

“Tondi 8A maja Tallinnas on selle ehitamise algusest kuulunud pimedate organisatsioonidele ja olnud nägemispuudega inimestele “teiseks koduks”, hetkel tegutseb majas aktiivne tegevuskeskus,” selgitas PPÜ tegevjuht Helen Künnap.

Põhja-Eesti Pimedate Ühingu missiooniks on toetada nägemispuudega inimesi ühiskonda lõimumisel tagamaks nende võrdväärne toimetulek ning kaasatus. Ühingu üheks eesmärgiks on tõsta ühiskonnas nägemispuudega inimeste suhtes teadlikkuse ja mõistmise taset ning sellest ideest on kantud ka PIME festival.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.