"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
video Suvi Haaberstis: värviline purskkaev, väliujula ja uued grillmajad (0)
29. juuni 2022
Pealinn

Haabersti linnaosas Harku järve ääres ootab suvitajaid väliujula ja avalikud grillimiskohad. Suve lõpuks jõutakse Haabersti linnaosas valmis Õismäe tiigi ja lähiala rekonstrueerimisega, mille käigus rajatakse tiigile värviline purskkaev.  

Haabersti linnaosas jätkuvad Õismäe tiigi, purskkaevu ja selle lähiala rekonstrueerimistööd. Suuremahuliste töödega alustati märtsis ja tänaseks on jõutud rekonstrueerimistööde raames juba ka Õismäe tiik mudast puhastada.

„Tiigi rekonstrueerimistööde käigus rajatakse tiigile uus ja uhke purskkaev, mis tuleb erinevate valgusefektide ning reguleeritavate veejugadega,“ rääkis Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov. „Rajatakse ka uus tänavavalgustus nii pargi välisele ringile metsaraja äärde kui ka sisemisele ringile asfaltkattega jalutusraja äärde. Üldiselt tuleb uus kaasaaegne valgustus samasse kohta, kus see oli enne ehitustööde algust. Peale tänavavalgustuse rajamist alustatakse ka graniitsõelmetest terviseraja ehitusega.”

Siljanov ütles, et lisaks terviserajale ehitatakse sportimiseks parkuurikompleks, turnimistorud ning välijõusaal kolme erineva tõstepingiga.

“Samuti paigaldatakse moodul-WC Õismäe tee 26 ja 28 territooriumi vahele pargi sissepääsu juurde,“ tutvustas linnaosavanem tiigi äärses pargis tehtavaid töid ning lisas, et kõik rajatised on tulevikus avatud kasutamiseks kõigile soovijatele.

Õismäe tiigi parki on kavandatud ka erinevaid istikuid, põõsaid, puid ning suurem lilleniit tiigi kaldale. Õismäe tiigi ja selle ümbruse rekonstrueerimistööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet. Rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostas K-Projekt AS. Ehitustöid teostab OÜ RTS Infraehitus ning tööde lepinguline maksumus on 1 727 000 eurot. Ehitustööde teostamise lepinguline tähtaeg on juuli 2022.

Haabersti rannad on hooajaks valmis

Haabersti linnaosavalitsuse tellimusel on Haabersti randades hooldustööd tehtud ning nii Kakumäe kui ka Harku järve rand on rannahooajaks valmis. Haabersti randade suplusvee proovid on korras ning 1. juunist alustas randades tööd ka rannavalve.

Väliujula on Harku järvel teist hooaega ning jääb sinna kuni sügistalvise perioodini.„Väliujula asub Harku järve suplusranna vahetus läheduses ja seal on kolm 25 meetri pikkust ja 2,5 meetri laiust ujumisrada, mille otstes on tõukeseinad mugavaks ümberpööramiseks. Vee sügavus ujulas on keskmiselt 1,6 meetrit. Väliujulas viibimine ja ujumine on omal vastutusel,“ selgitas linnaosavanem. „Väliujula sissepääsu juurde on paigaldatud ka infotahvel väliujula kasutusreeglitega, mida tuleb järgida,“ rõhutas linnaosavanem. Rannahooajal toimuvad Haabersti randades hooldustööd igapäevaselt hommikul kella üheksaks.

Harku järve äärde lisandus kolm avalikku grillimiskohta koos varjualustega

Haabersti linnaosavalitsuse tellimusel rajati Harku järve äärde kolm uut avalikku grillimiskohta. Uued grillimiskohad koos varjualustega on täienduseks eelmisel aastal sinna rajatud kahele grillimiskohale. Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et grillimiskohtade rajamisega Harku järve äärsele puhkealale alustati linnaosavalitsuse tellimusel eelmisel aastal. „Sügisel valmis Harku järve äärde kaks grillimiskohta, mis on tihendatud kruusakattega alusel ja varustatud kaasaegse disainiga varjualuse ja grillahjuga,“ rääkis linnaosavanem ning lisas, et grillimiskohad on osutunud väga populaarseks ning juba varakevadest on need olnud pea igapäevaselt aktiivselt kasutuses.

„Nüüd paigaldasime lisaks kahele olemasolevale kohale veel kolm sarnast kohta, et grillimisrõõmu jätkuks rohkematele. Linnaosavalitsuse soov on muuta järveäärne veelgi mõnusamaks puhkuse ja vaba aja veetmise paigaks ning rajatud grillimiskohad on osa esimesest etapist Harku järve äärse arendamisel, mis ühtlasi laiendab ala kasutusvõimalusi ka rannahooaja välisel ajal,“ ütles Siljanov.

„Grillmajaksete kasutajatel palume hoida korda ja puhtust. Ala tuleb peale kasutamist enda järelt koristada ning tekkinud jäätmed viia jäätmekonteinerisse või sorteeritult Harku ranna parklas asuvasse pakendipunkti. Grillahju kasutamisel tuleb grillsüsi või puud endal kaasa võtta,“ rääkis linnaosavanem ning kutsus külastajaid üles grillimiskohtadega ümber käima heaperemehelikult, et sellisest võimalusest saaksid rõõmu tunda paljud. „Kui juhtute grillimiskohtade juures märkama vandaalitsemist, siis palun andke sellest koheselt teada politseile,“ sõnas linnaosavanem.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.