"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Tallinnas on teekatete temperatuurid tõusnud üle 50 kraadi (0)
29. juuni 2022
Foto Ilja Matusihis

Kõrged õhutemperatuurid on Tallinnas tõstnud teekatete temperatuurid üle 50 kraadi, mistõttu on kuumenenud bituumen paiguti teekatte pinnale tõusnud – selline olukord tekib enamasti tihedama liiklusega tänavatel ning ristmikel.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet jälgib teede seisukorda pidevalt ja vajadusel puistatakse olukorra leevendamiseks teedele liiva.

„Kuumadel temperatuuridel on ohtlik mõju mitte üksnes inimeste ja loomade tervisele, vaid ka teedele. Pingutame selleks, et sõiduteede ülekuumenemist leevendada, kuid siiski soovitan autojuhtidel olla eriti tähelepanelik teekatte suhtes vältimaks liiklusõnnetusi,“ sõnas Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

Teisipäeval puistati liiva Paljassaare teel ja Kloostrimetsa teel ning Saku, Kauba, Rapla, Maleva ja Lubja tänaval. Kolmapäeval puistatakse Paljassaare tee ning Kauba, Rapla, Saku ja Maleva tänava, samuti Lubja ja Laagna tee ühendustee ja Silikaltsiidi tänava teekatteid.

Kuni kuumad ilmad kestavad, jätkub ka sulavate lõikude katmine puistematerjaliga. Tänavate kastmine teede jahutamiseks ei oleks otstarbekas, kuna vesi aurustub kuumalt asfaldilt 10 minutiga ja jahutavat efekti praktiliselt ei teki, lisaks võivad kastmisautod omakorda teekatetele kahju tekitada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.