"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Tallinn on valmis sõlmima lepingu taasterahastu toetuse kasutamiseks Tallinna Haigla ehituseks (0)
30. juuni 2022

Tallinna linnavalitsus kiitis täna heaks Tallinna haigla ehituseks taaste- ja vastupidavusrahastust antava toetuse kasutamise lepingu ja andis linnapeale volituse linna ja Sotsiaalministeeriumi vahel sõlmitav leping allkirjastada.

„Loodame peatselt taasterahastu toetuse kasutamiseks Sotsiaalministeeriumiga lepingu sõlmida, sest Tallinna Haigla projekteerimine juba käib ning ajakava on äärmiselt pingeline,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart. „Linn on omalt poolt teinud pingutusi, et Euroopa Komisjoni seatud tingimustele vastata ning ajaraamidesse mahtuda.“

Linnapea sõnul ootavad uue haiglakompleksi valmimist nii Ida-Tallinna kui ka Lääne-Tallinna Keskhaigla meeskonnad. „Selleks, et suudaksime Põhja-Eesti patsientidele pakkuda kvaliteetset tervishoiuteenust ka kümne aasta pärast, on tänapäevastele nõuetele ning nii patsientide kui ka haiglapersonali vajadustele vastava haiglakeskkonna rajamine hädavajalik,“ lisas Kõlvart.

Lepingu kohaselt eraldatakse taastekava vahenditest projektile toetust 280 miljonit eurot. Toetus katab projekti elluviimiseks vajalikke kulusid projekti eesmärkide ning vahe- ja lõpptulemuste saavutamiseks, sealhulgas Tallinna haigla ehitamise ettevalmistamise, projekteerimise, ehituse ja sisustamisega, sh kohtkindlate meditsiiniseadmete, ning projekti juhtimisega seotud kulusid. Tallinna Haigla ehituse eeldatav kogueelarve on 550 miljonit eurot.

Toetuse kasutamise (abikõlblikkuse) periood on 1. jaanuarist 2021 kuni 30. juunini 2026. Selle aja jooksul peavad projekti elluviimiseks vajalikud tegevused olema tehtud, tulemused saavutatud ja kulud tasutud.

Toetuse lepingu kohaselt võib tulemuste saavutamise kohustusi täita Sihtasutus Tallinna Haigla Arendus, loodi tänavu aprillis eesmärgiga planeerida, arendada ja korraldada Tallinna haigla meditsiinilinnaku rajamist ning luua terviklik haiglaorganisatsioon, et osutada tervishoiuteenuseid.

Tallinna linn ja Sotsiaalministeerium sõlmisid 2019. aastal koostööleppe Tallinna Haigla asutamise ettevalmistamiseks. Koostööleppe kohaselt ehitatakse amortiseerunud haiglahoonete asemel uus Tallinna haigla aadressile Tallinn, Narva mnt 129 ja 129b ning Aktsiaselts Ida-Tallinna Keskhaigla ja Aktsiaselts Lääne-Tallinna Keskhaigla ühendatakse üheks haiglaorganisatsiooniks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.