"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
ära jäta last omapead 5-aastane tüdruk kadus ujuma minnes hetkega (0)
01. juuli 2022
Foto Albert Truuväärt

Mõned päevad tagasi läks Stroomi rannas kaduma ujuma läinud tüdruk. Keskpäeval tuli rannavalve staabi juurde naine, kes ütles, et tema 5-aastane tütar läks vennaga vette, aga tagasi kaldale tuli ainult poeg.

Poja sõnul tahtis õde kaugemale minna. Kuna ema enam last ei näinud, pöördus ta G4Si rannavalve poole. Päästjad alustasid otsinguid rannas ning meedik rahustas ema ja küsis lisainfot. Seejärel mindi last binokliga ka tornist otsima. Info anti kohe edasi kaatripatrullis olevatele päästjatele, kes alustasid otsinguid sügavamas vees. Kui paarikümne minuti jooksul ei õnnestunud last leida, kaasati otsingutesse politsei.

Samal ajal rannas viibinud töömalevlased tulid samuti appi otsima nii rannas kui ka madalas vees. Randa saabusid peagi ka Päästeamet, politsei ja kiirabi. Päästeamet korraldas jettide ja helikopteri kaasamise otsingutesse. Politsei otsis last sündmuskohal ATV-ga ja kiirabi valmistas koos meedikuga ala ette võimalikuks esmaabiks.

Ligi tund hiljem leiti laps surfialast liiva pealt mängimas. Tegu oli kohaga, kus ka varem otsijad käisid, seega võib arvata, et laps liikus sinna pikema aja jooksul.

„Tuletame siinkohal meelde, et rannakülastajad ei jätaks pere nooremaid liikmeid veekogu ääres omapead. Ka eelmisel suvel päästsid G4Si rannavalvurid kiire ja õigeaegse sekkumisega uppumisohust mitu väikest last. Väikesed lapsed on väga uudishimulikud, kuid ohte nad veel hästi ei taju, mistõttu on vanema juuresolek õnnetuste ennetamiseks väga oluline,“ ütles G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.