"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Kaja Kallas ei kiirusta Kersna tagasiastumise viimisega presidendi ette (0)
01. juuli 2022
Albert Truuväärt

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna esitas reedel peaminister Kaja Kallasele lahkumisavalduse, mida valitsusjuht siiski kohe presidendi kätte ei vii.  „Hindan Liina tööd haridusministrina väga kõrgelt. Valitsuse üks peamisi eesmärke oli hoida koroonaviiruse ajal koolid lahti, et lapsed saaksid haridust, samuti oli võimalus koolis käia oluline laste vaimse tervise jaoks. Liina täitis selle eesmärgi ning enam kui 100 000 last said koolis käia,“ ütles peaminister Kaja Kallas.

Peaministri sõnul ei vii ta Liina Kersna tagasiastumise avaldust veel lähiajal presidendile, sest praeguses olukorras on mõistlik ära oodata, kuhu jõutakse koalitsioonikõnelustega. „Seni, kuni pole uues koalitsioonis kokku lepitud, ei ole mõtet panna ametisse uut ministrit. Seni jätkab Liina Kersna haridus-ja teadusministri ülesannete täitmist,“ lausus Kallas.

„Otsus kiirkorras hankida teste, mida uuritakse, oli valitsuse teadlik otsus, mis langetati toonase parima teadmise kohaselt. Otsus, mille haridus- ja teadusminister pidi koolide lahti hoidmiseks langetama, tulenes sotsiaal- ja tööministri tegematajätmisest ning see vigade parandus tuli koolide lahtihoidmiseks teha kiiresti. Igal päeval oli kriitiline tähtsus,“ lisas peaminister.

„Kuna prokuratuur alustas testihanke suhtes uurimise, on mõistetav, et Liina soovib ministri ametist tagasi astuda. See on märk heast poliitiliselt kultuurist, sest sellises olukorras ei saa pühenduda 100 protsenti oma tööle. Loodan, et prokuratuur jõuab uurimisega tulemusteni võimalikult ruttu ja selgus selles küsimuse saab majja,“ rääkis Kallas.

Liina Kersna ütles oma avalduses, et haridus- ja teadusministeerium tegi otsuseid teadmises, et need on seadusega kooskõlas. „Teeme igakülgselt koostööd nii rahandusministeeriumi kui riigiprokuratuuriga, et selgus saabuks võimalikult ruttu. Tõenäoliselt võtab menetlus siiski aega. Seetõttu annan teada, et pean õigeks haridus- ja teadusministri ametist tagasi astuda.“

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.