"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirital algab Kloostrimetsa jalgtee valgustuse ehitamine (1)
01. juuli 2022
Foto Pirita Linnaosa Valitsus

5. juulil algavad Kloostrimetsa tee ja Randvere tee vahelise jalgtee valgustuse ehitustööd. Valgustuse rajamine läheb maksma ligi veerand miljonit eurot.

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul on valgustuse rajamine jalgraja äärde väga oodatud. „Paljud ümberkaudsed elanikud kasutavad rada tervisespordi tegemiseks ja koertega jalutamiseks. Valgustuse eesmärk on muuta raja kasutamine mugavamaks ja ohutumaks ka pimedal ajal. Töid hakkab tegema hanke võitnud Kagu Elekter,” ütles Liinat.

Kagu Elekter OÜ projektijuht Gert Vaba täpsustas, et juulikuus tehakse peamiselt ettevalmistustöid – märgitakse maha trass, paigaldatakse infotahvlid jne ning suuremad tööd jäävad augusti ja septembrisse. Ta kinnitas, et töödega ei kaasne puude ega okste raiet. Raja valgustus põhineb leedtehnoloogial. Kokku tuleb rajada umbes neli kilomeetrit valgustust.

Tööde lepinguline tähtaeg on 30. oktoober ja maksumus koos käibemaksuga 247 109 eurot.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kohalik elanik
2. aug. 2022 17:24
Kohutav ja ebavajalik. 4 km valgustust paigaldatakse metsa, mille pindala on kõigest 4 km2. Mida põdrad ja kitsed sellest arvavad? Kuidas saab nii teha maastikukaitsealal?