"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Ujuja Betti Oblikas võitis Euroopa noorte paraspordimängudel hõbeda (0)
03. juuli 2022
Kuvatõmmis

Pajulahtis toimuvatel Euroopa noorte paraspordimängudel võitis Betti Oblikas naiste 100 meetri rinnuliujumises 12-15-aastaste tüdrukute arvestuses hõbemedali, kuldmedali võitis Alicja Piec Poolast ning pronksi Iskra Dedivanović Montenegrost.

Reedel sai Oblikas naiste 100 meetri rinnuliujumises 14. koha. Alice Tuutma sai reedel 50 meetri vabaujumises 22. koha ning oli laupäeval 100 meetri vabaltujumises üldarvestuses 27. kohal.

Oblikas ja Tuutma esindavad Tallinna spordiklubi Meduus. Oblikase treenerid on Triin ja Õnne Pollisinski, Tuutma juhendaja Triin Pollisinski.

Richard Leib sai meeste 100 meetri vabaltujumises 12. koha ning oli medalirvestusse mittekuuluval 200 meetri vabaltujumises kolmas. Tema koduklubi on Tartu SK Yess ning treener Nadežda Maksimova.

Tiia Innos jõudis naiste pimelauatennise turniiril poolfinaali. Laupäevastes mängudes kaotas Innos esmalt tšehhitarile Marketa Trnčakovale 1:2 ning alistas seejärel slovakitari Tatiana Blattnerova 2:0.

Avapäeval sai Innos kirja võidud itaallannade Gabriella Bruna ja Rosa Ricardi üle. Pühapäeval kohtub Innos poolfinaalis Rosa Ricardiga. Pronksimäng algab kell 11 ning finaal kell 12.30. Innos esindab Eesti Pimedate Spordiliitu ja Spordiklubi Flüüger, tema treenerid on Kristo Ringas ja Katri Vaikjärv.

Kergejõustikuareenil oli Mattias Vaikjärv U20 vanuseklassis meeste kaugushüppes tulemusega 3.66 viies. U17 vanuseklassis võistlev Remy Märtson sai meeste 400 meetri jooksus samuti viies ajaga 1.08.54. Lisaks pälvis Märtson esikoha medalialade hulka mittekuuluvas kettaheitevõistluses tagajärjega 37.96.

Mattias Vaikjärv esindab samuti Eesti Pimedate Spordiliitu ja Spordiklubi Flüüger, tema treenerid on Kristo Ringas ja Katri Vaikjärv. Remy Märtson esindab Tartu spordiselts Kalevit, tema juhendaja on Madis Paju.

Euroopa noorte paraspordimänge peetakse väga oluliseks verstapostiks noorteparasportlaste arenguteel jõudmaks suurematele rahvusvahelistele võistlustele ning ühel päeval ka paraolümpiamängudele.