"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Vaata, mida põnevat pakkus suvine noortefestival Inglirannas (0)
05. juuli 2022

„Noorte suvepuhkus peab olema võimalikult põnev. Mul on hea meel, et juba mitmendat aastat mõeldakse ka neile noortele, kes veedavad suve linnas. Festivalide korraldamine Tallinna viies linnaosas tähendab, et üritused tulevad noortele peaaegu et koju kätte,“ ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Vaata galeriid (77)

„Ühtekokku toimub üheksa eriilmelist festivali, kust leiab nii loovust, ettevõtlikkust ja meeskonnatööd toetavaid tegevusi kui ka rohkesti meelelahutust, mida noored suvelt kindlasti ootavad.“

Tallinna Noorsooameti vanemspetsialist Marili Otstak rõhutas, et noortefestival on suunatud noortele 13+, aga oodatud on kõik, nii noored aga ka need, kes vanuselt pole enam nii noored.

Tegevust leiavad kindlasti kõik, kes kohale tulevad, pered, väiksemad lapsed, suuremad lapsed. Noorsooamet on valinud festivalile tegevused, mis pakuvad noortele pinget ja huvi.

Otstaki sõnul on festivali eesmärk näidata, et Tallinnas on tohutult äge linnaruum ning väga palju võimalusi.

Ingliranna Noortefestivali päevajuht Merili Tikka lisas, et Tallinnas on tõesti väga palju noortekeskusi, vabaajakeskusi, saab ka valida paljude trennide, hobide vahel, tuleb lihtsalt minna ja vaadata endale meelepärane tegevus.

Tallinna Kunstikooli direktor Märt Sults ütles naljaga pooleks, et sellised festivalid saavad teoks tänu hulludele inimestele. “Heas mõttes hulludele, kes on nõus välja tulema ja kõike seda ka läbi viima, korraldama,” lausus ta. “Kui inimtuge taga poleks, jääksid festivalid lihtsalt ära. Tallinna linna reservfondist aga leiti rahalised katted noortefestivali pidamiseks ning see teeb ainult rõõmu.”

Lasnamäe Noortenõukogu esimees Jüri Kristjan Udras rääkis, et nad töötavad noortega pidevalt ja küsivad, mis võiks linnaruumis veel lisaks olla, et millest noortel enim puudus. Udras teadis rääkida, et muidu on noored linnaruumiga väga rahul, aga suuremat huvi pakuvad noortele väga aktiivsed tegevused, olgu selleks siis erinevad kehakultuursed trennid, enesekaitse kursused, ühesõnaga kõik erinevad sportlikud tegevused.

Kesklinnavanem Monika Haukanõmm pidas väga oluliseks, et noortel oleks tegevust, olenemata aastaajast. “Noortefestival on ju ellukutsutud selleks, et anda noortele põhjust, avastada uusi kohti Tallinnas, võibolla avastada uusi tegevusi, näiteks sup- või surfilauaga merel sõudmist aga miks mitte ka liivaskulptuuride tegemist, sest skulpuuride tegemine liivast, ei ole ainult titadele vaid, see on ikke kõvadele tegijatele,” rääkis ta.

Reidi tee lähedal asuva Ingliranna noortefestivalil ootasid osalejaid ja kaasaelajaid näiteks SUP laua töötoad, rannamängud, tänavakunsti ja liivaskulptuuride töötoad, Keskraamatukogu lugemisnurk, elektrilise tõukeratta ohutuse töötuba ja palju muud.
 
Täpsemalt saab programmi kohta lugeda ürituse Facebooki lehelt.

Kokku toimub suve jooksul Tallinnas üheksa noortefestivali, mille fookuses on ekstreemsport, tänavakunst ja -tants ning muusika.

Suvefestivalid toimuvad veel:

  • 9. juulil Põhja-Tallinna Noortekeskuses ja Kase pargis,
  • 4. augustil Mustamäel Vilde pargis,
  • 12. augustil Põhja-Tallinnas Kari pargis,
  • 27. augustil Lasnamäel Kivila pargis,
  • 28. augustil Haabersti skatepargis
  • 3. septembril Kesklinnas Vabaduse väljakul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.