"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ametiühingud kogusid üle 5000 toetusallkirja miinimumpalga tõstmiseks (0)
06. juuli 2022
Peep Peterson Foto Svetlana Aleksejeva

Ametiühingute Keskliit annab kolmapäeval kell 14.50 riigikogu esimehele Jüri Ratasele üle 5000 kogutud toetusallkirja miinimumpalga erakorraliseks tõstmiseks 700 eurole ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmiseks samale tasemele. 

Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul läheb miinimumpalk inimestele oodatust rohkem korda. „Puhkuste perioodi kuumalaines tänaval inimestega vesteldes saime kinnitust sellele, et hakkamasaamine on tõesti ootamatult ja järsult muutunud raskemaks.“ 

„Kogu teenitud palk ei kulu sundkulutustele mitte ainult miinimumpalga teenijatel, vaid abi vajavad ka mediaanpalga teenijad, lastega pered ja tegelikult veel paljud teised,“ jätkas Peterson tuletades meede ametiühingute rehkendust, mille järgi annaks miinimumpalga ja maksusoodustuse tõus 700 eurole inimestele 96 eurot hõlpu. 

Aasta alguses jõustunud miinimumpalga tõus 12 protsenti ei kata ära tarbijahinna indeksi tänaseks juba üle 20-protsendilist tõusu. Samuti tulumaksuvaba miinimumi määr olnud 500 euro tasemel tõstmata juba viimased viis aastat. 

Aasta eest valminud miinimumpalga uuringu kohaselt mõjutab miinimumpalga tõus poolt tööturust ehk hetkel kõiki töötegijaid kuni 1330-eurose kuupalgaga. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.